Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most költözök ki az egy évig...

Most költözök ki az egy évig bérelt albérletemből, mik a teendők?

Figyelt kérdés
Elszámolásokat(víz, gáz, villany) csak meghatalmazással tudom elintézni vagy az adatokkal elfogadják, hogy én diktálom az utolsó óra állásokat? A felmerült hibákat köteles vagyok kijavítani(mozog, csöpög a csap) vagy azt már hagyhatom a főbérlőre?
2011. máj. 24. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
hát ha akkor ment tönkre a csap , meg a csöpögés akkor kezdődött mikor te ott laktál, az alatt alakult ki akkor elviekben neked meg csinálni igen, de ha rendesek akkor tőled ezt nme kérik számon, de amúgy számon kérhetnek ha akarnak amikor a szerződést kötötted benne kellet hogy legyen
2011. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Első, tévedsz, mert a csap akármikor romlik el, az mindig a tulajdonos költsége és kötelessége! (én is adok ki lakást, tudom). Kérdező, minden attól függ, hogy az órák (víz, villany, gáz) kinek a nevén van!! A tulajdonosén, vagy a tiéteken?
2011. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

a második téved

a szerződésben rögzítették, hogy kinek mi a kötelessége, az alap az, hogy a tulajdonos javíttatja a lakáshoz tartozó dolgokat, de ettől a szerződésben simán el lehet térni. Ha nincs szerződés, akkor a tulaj feladata, bármikor is romlott el. Az utolsó óraállások diktálása is az elmúlt 1 éves gyakorlat alapján célszerű, hogy történjen.

(Ha ez fontos, bár nem hiszem, én is adok ki lakást és bérlek is.)

2011. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Azt nem írta hogy van szerződés. Vagy igen?


Ha nincs szerződés, mindent, ami elromlik a lakásban (és nem a bérlő verte szét mondjuk kalapáccsal), azt a tulaj javíttatja.


Ha meg van szerződés, akkor nem tudja elolvasni, mi van benne?

2011. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van szerződés, de az semmi ilyet nem tartalmaz. Nem akarom, hogy a kauciómat használják a ház felfrissítésére, ezért kérdezem. Köszönöm egyébként a válaszokat!
2011. máj. 25. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!