Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhet ilyen személyes adatoka...

Kérhet ilyen személyes adatokat egy eladó?

Figyelt kérdés
Ruhacsere üzletben az eladó a ruha átvételekor nevet, lakcímet, személyi igazolványszámot és foglalkozás megadását kéri,amit egy nyugtatömbbe jegyez és egy példány nála marad.Én ezt túlzásnak tartom.A név, cím még ok , de hogy még igazolványra és foglalkozásra is kíváncsi.Minek az neki? Szabályos ez így? Később nem élhet vissza valaki az adatokkal?Jól tudom, hogy személyit csak hivatalos személy kérhet el megtekintésre?
2011. máj. 24. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kérhet el ilyen adatokat!


Ilyeneket csak közfeladatot ellátó szeméyl kérhet el.

2011. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármikor visszaélhetnek bármilyen adatoddal.
2011. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk.


Kérhet ilyen adatokat.

Te nem vagy köteles megadni.

De ebben az esetben ő nem köteles eladni neked az árut.


Gondolom, ez a ruhacsere üzlet olyan, hogy fontos lehet, hogy a későbbiekben fel tudja venni a kapcsolatot. Szerintem a szig szám és a foglalkozás csak azért van, hogy ne kamu nevet adj meg.

2011. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérhet

de neked nem kötelező megadnod még a keresztneved sem


de ő mondhatja h akkor sorry,üzlet nem jön létre,további szép napot

2011. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nos ettől tartok , hogyha nem mondom meg az adataim, akkor nincs üzlet.Ha kapcsolattartás miatt kellenének neki adatok, akkor korrektebb lenne szerintem, ha a telefonszámom és maximum a lakcímemet kérdezné meg.

Én már csak ilyen vagyok, nem szívesen kötöm az orrára akárkinek az adataimat.

2011. máj. 24. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!