Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Tesco átveri a dolgozóit?

A Tesco átveri a dolgozóit?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom diákmeló keretében pénztárosként dolgozik az egyik Tescoban, és mesélte, hogy időnként 4-5 ezer forintos hiányt is a fejükre sóznak - és ők maguk sem értik, hogy jöhet ez ki.

Hiszen a gép kiírja az összeget, azt is, hogy mennyit kell visszaadni és azért annyira bénák nem lehetnek a pénztárosok, hogy több alkalommal is mondjuk egy-egy ezressel többet adnak vissza...szóval az feltűnne a vásárlónak is, nem? Persze, valószínűleg nem mindenki szólna, de akkor is...

hogy jöhet ki valakinek ennyi hiány?


2011. máj. 16. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Simán, főleg ha nem olyan gyakorlott valaki. Egy pénztáros kezei közt akár milliók is átfolynak naponta. Ahhoz képest 5 ezer forint semmi. Összejöhet aprópénzből is.


A hiányt bekamuzni meg nem olyan könnyű, én is voltam kasszás, ott egy csomó ember kasszazáráskor, pont emiatt, tanúnak...

2011. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég valószínűtlen. A gép nem véletlenül - duplán nyomtatja a vásárlásról a bizonylatot. 1-et kap a kedves vevő és 1 marad a kasszában. A pénzt pedig CSAKIS a kasszás kezelheti. Ha váltás van akkor kasszazárás, pénzszámlálás, összesítés.

Ha ilyenkor hiányzik pénz azt csak a kasszás cseszhette el (ellopta, rosszul adott vissza, stb...) mivel a gépben szerepel KINYOMTATVA minden aznapi eladás részletesen, arról visszaellenőrizhető minden tranzakció.

2011. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Hiszen a gép kiírja az összeget, azt is, hogy mennyit kell visszaadni és azért annyira bénák nem lehetnek a pénztárosok, hogy több alkalommal is mondjuk egy-egy ezressel többet adnak vissza..."


a gép csak onnan tudja, hogy mennyit kell visszadni, hogy a pénztáros beírja, hogy mit kapott. ha azt elgépeli, akkor simán mehet vissza több is. arról nem is beszélve, hogy esetleg mellényúl. nem a papírpénznél, hanem az aprónál. mondjuk 100-as helyett kétszázast ad. tizes helyett ötvenest. kapkodásban nem nehéz.


a vásárlók meg szólni csak akkor szoktak (tisztelet a kivételnek), ha kevesebbet kapnak vissza...

2011. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért mondjuk 8 ezer forintot elütni kicsit durva...
2011. máj. 16. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Itt az elütés a legvalószínűtlenebb. Inkább elszámolja.


Rosszul ad vissza (összefog 2 ezrest), rosszul vesz át pénzt (valaki ezresekkel - ötszázasokkal fizet és 1-el kevesebbet ad. Ha rájön a kasszás akkor egy "bocsi" kíséretében ad mégegyet, ha meg nem akkor jóljárt...) stb.

2011. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

önmagában igen.


de nem egy vásárlója van, hanem legalább 100.

2011. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is adtam vissza egyszer húszezresből, pedig ötezrest adtak. Ciki, de benéztem. Szerencsére becsületes volt a vevő és szólt. Úgyhogy simán előfordulhat bármi.


első voltam

2011. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4 ezres hiány pl. egyszerűen úgy, hogy csak egyetlenegyszer ezres helyett ötezrest ad oda.

Egyszerűen túl sok vevő van, a pénztárosok hajtanak veszettül, én vásárlóként nem bírom követni: mire előszedem a szatyrot amibe pakolok, már lehúzott tizenöt terméket..

Olyan tempóban kell dolgozniuk, hogy néhány apró hiba könnyen becsúszik - és az sajnos súlyos ezrekben mérhető.

2011. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű kérdés,mivel alapesetben le KELL számolni a kasszát müszakváltáskor,záráskor.Ha hiány van,azt te is látod,ha tudsz számolni.Szóval ilyen nem igen van,hogy meglepetésszerűen rádsóznak egy ötezres hiányt.
2011. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia!


Nagyon aktuális a kérdésed, engem sajnos most hívtak a diákszövetkezettől, hogy összesen 10eFt hiányt hoztak ki két nap alatt. Már csak az lenne tőlük a kérdésem, hogy hogyan??? Sajnos nem ez volt az első hiányom, ugyanis a rekeszes sörnél nem ütöttem be a rekeszt, és azt az 500Ft-ot is kifizették velem!! Persze senki nem világosított fel róla, hogy ezt is ki kell fizettetni (persze utólag belegondolva logikus, de ez az első önálló munkanapomon történt).

Én 2 hete tanultam be a pénztárba, ami annyiból állt, hogy első nap néztem, hogy mit-hogyan kell csinálni, majd második nap be is ültettek felügyelet mellett a kasszába. A következő napokban pedig már önállóan kellett! Ha kérdésed, problémád van, akkor a csoportvezetőt kell hívni, aki jobb esetben nem bunkó veled, hogy kérdésed van. Én sajnos kifogtam egy nem túl kedves kb. velem egyidős csajt, aki mindig morgott velem!

De hogy a témához visszatérjek, nem tudom elképzelni, hogy hogyan jött ki a hiányom, azt nem tudták megmondani. Én a pénzre mindig figyeltem, hogy ne fogjam őket össze, jól adjak vissza...max ha valamilyen rossz utalványt fogadtam el.

Ja, és még csak annyit, hogy ez a pécsi nagy tescoban volt!

2011. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!