Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti azt a kormány, hogy...

Megteheti azt a kormány, hogy visszahívja a nyugdíjas tűzoltót dolgozni?

Figyelt kérdés
Hol tudok tájékozódni a nyugdíj tervezetről? Van valamilyen honlap, ahol le van írva sok információ ezekről? Köszönöm!
2011. máj. 14. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem csinálhat semmit.

(pedig ha tűzoltót nem is, de sok rendőrt visszahívhatna, akik szerintem tök jogtalanul vannak nyugdíjban 45 évesen. És melóznak épitkezésen a nyugdíj mellett. mert olyan nagyon megviselte őket a szolgálat)

2011. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Engem nem érint a dolog, viszont hallottam valamit, hogy lesznek változások és pont ezt kaptam el fél füllel! Próbáltam utánajárni, hogy miken töri a fejét a kormány, de nem találok sehol erről normális cikket!Nem csak a korkedvezményes dolog érdekelne, hanem minden, ami a témával kapcsolatos!

Köszönöm a válaszodat!

2011. máj. 14. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét infót nem fogsz találni, mert egyenlőre csak elkezdték vizsgálni a kérdést. Erre perszemindjárt jöttek a tüntetések.

Tehát semmi konkrétum egyenlőre, csak annyi, hogy gondolkoznak rajta.

2011. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
"Visszamenőleg nem csinálhat semmit. " ezt gondold még egyszer át, a visszamenőleges hatályú törvények figyelembevételével, amit ez alatt a ciklus alatt hozott a parlament ;)
2011. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

átgondoltam. Egy visszamenőleges hatályu törvény volt, a 98 %-os adó, amit visszadobott az alkotmánybíróság.

Tehát így egy se maradt.

És kétlem, hogy megpróbálnák újra.

2011. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fejeztem ki magam :) Szóval az érdekelne, hogy mik azok a pontok, amiket elkezdték vizsgálni mint lehetséges opció! Azt tudom, hogy ezek még közel sem konkrétumok!


Egyébként ennél a kormánynál én mindent el tudok képzelni, még azt is, hogy átírják az egész Btk-t, meg Ptk-t, meg mindent, csak meg tudják valósítani, ami szerintük jó! És ezzel nem megbántani akarok bárkit is, csak ez a 2/3 hátránya!

2011. máj. 14. 12:13
 7/12 anonim ***** válasza:

gyes 2 év helyett újra 3 szintén visszamenőleges hatályú

az alkotmánybíróság jogköre meg meg lett nyirbálva ;)

2011. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy most az AB-t is meg akarják változtatni! Állítólag plusz fővel bővítenék és a plusz embereket a FIDESZ nevezné meg! Hmmm... :S
2011. máj. 14. 12:15
 9/12 anonim ***** válasza:

(Eddig is a pártok nevezték meg az alkotmánybírókat, de mindegy,szerintem nem kellaggódni,de ez mindenkinek a saját dolga)

Tehát azt kezdték vizsgálni, hogy jogosak-e és megfelelő mértékűek-e azok a korkedvezmények,amelyek jelenleg érvényesek a nyugdíjazásnál.

Nem csak a tűzoltóknál, rendőröknél, hanem általánosan. Csak persze náluk borult a bili.

Elsősorban a rendőröket nézik, illetve a tűzoltóknál azt, hogy ne vizsgálják-e a bevetések számát a nyugdíj megállapításnál. (ebben még tűzoltó ismerősöm is egyetért,aki az elmút 20 évben 1 tüzes bevetésen sem volt, csak macskát szedett le fáról és pumpált pincét)

Tehát egy olyan rendszert szeretnének ami igazságosabb.

Tehát a rendőröknél ne ugyanaz vonatkozzon az irodai alkalmazottra,mint arra aki az utcán van.


Persze magát a kérdésfelvetést már ellenzik sokan és jólfel lettek tüzelve valami ellen, amirőlmég nem is tudják, hogy mi az. Ez a magánvéleményem.

2011. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, a gyes nem visszamenőleges hatályú. Aki visszament dolgozni, de most újra gyesre megy, az nem kap pénzt azokra a hónapokra amikor nem lehetett gyesen.
2011. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!