Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adott egy lakás, aminek már 3...

Kriszti83 kérdése:

Adott egy lakás, aminek már 3 éve megörököltem az 1/8-ad részét. Összesen hárman vagyunk tulajdonosok, a nagynéném 6/8-ad részben, tesómé a másik 1/8-ad. Mit tehetek, hogy hozzá jussak a részemhez?

Figyelt kérdés
A nagynéném lehetetlen egy nő, nem lehet vele beszélni, másik városban él, folyamatosan költözik és a telefonon sem lehet elérni. (A közjegyzőnek, ügyvédnek sem sikerült!)Nem tudom, lakik-e valaki a lakásban, de halmozódik rajta az adósság,az egyik szolgáltató már rá is terhelt egy jó kis összeget. Szeretném, ha végre kifizetne minket a nagynéném, vehetne fel kölcsönt, vagy adjuk el az ingatlant...mert így el fog úszni az egész, ha árverezésre kerül sor. Hogyan lehetne kötelezni arra, hogy minél hamarabb lezárjuk ezt a dolgot? Valaki volt már ilyen helyzetben?
2011. máj. 13. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipóben jártam én is . A városunkban a bíroságon van havonta egyszer ingyenes fogadó óra , szerintem nálatok is van ilyen.

Ott teljesen ingyen megirták a pairokat és beadtam a biróságra "na ott kértek a költségekre 60e ft -ot"

igy nem kellett az ügyvédet kifizetnem mert ő még ezen felül kért volna ugyan ennyit a semmiért !

A biróságon a kedves rokon azt mondta fizet csak ne legyen árverés ! A biró nő is rendes volt , a pénz nagy részét visszakaptam mert rövid volt az ügy :)

Igy hál'istenek a pénzemnél vagyok !

2011. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért vigyázzunk a megfogalmazással. A részedhez már hozzájutottál, hiszen tulajdonos vagy. Ha pénzzé akarod tenni, az más kérdés, a jogi oldala elég bonyolult, ha nem tudsz megegyezni a többiekkel. Szakembert keress fel, én azt tanácsolom.
2011. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a tippet!

Másodiknak: Igen, papíron talán hozzá jutottam... de nem tudok bemenni a lakásba, nem látok egy közüzemi számlát, amin rajta lenne egy ügyfélszám stb. Ha így haladunk, csak adósságot fogok örökölni!

2011. máj. 13. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Rögtön beköltöznék ! ! Kipenderíteni nem tudod, mert akárhányad részben vagy tulajdonos, jogod van az ingatlanban lakni, tartózkodni "azt hiszem lakcím bejelentési jogod is van ! ". Ha kivásárolni a részed nem tudja , bírósághoz fordulhatsz közös tulajdon megszüntetése iránti keresettel. De ott a zugügyvédek,,,,végrehajtók nagyon levesznek, az nem üzlet csak esetleg személyes bosszú !
2011. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogadtam ügyvédet, már folyamatban van a bíróságon az ügy, remélem szeptemberben meg lesz a tárgyalás!
2011. júl. 25. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!