Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem tudok TB-t fizetni...

Ha nem tudok TB-t fizetni ugye nem baj?

Figyelt kérdés

Mivel megszűnt a bérpótló juttatásom, örülök, hogy ingyen lakhatok szüleimnél és ehetem az ételeiket.

Állás a falunkban és környékén nincs így semmi jövedelmem nincs, a semmiből pedig nem fogom fizetni a TB-t.


Nem vagyok beteges, így sosem járok orvoshoz, emiatt nem aggaszt.

Ugye ezért nem jár büntetés, ha nem fizetem pár hónapig?

(mondjuk igazságtalan is lenne, hisz a semmiből hogyan várhatná el az állam??)


2011. máj. 12. 09:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

A férjeddel közös a lakcímetek?

Ha nem éltek együtt, miért házasodtatok össze?

2011. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha nem azonos lakcímen éltek -és ezt igazolod is- senkinek semmi köze hozzá, hogy házas vagy e. Igényeld újra a BPJ-t.
2011. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a házasság eleve vagyonközösséget keletkeztet a fennállása alatt. Minden az idő alatt szerzett vagyonotok közös. Mindegy az, hogy külön házba vagytok bejelentkezve, akkor is egybe fogják számolni a jövedelmeteket a fennálló vagyonközösség miatt.
2011. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A házassággal külön háztartásnak számítotok, ez erőssebb, mint hogy külön éltek. Senkit nem érdekel, hogy hova vagytok bejelentkezve, ha házasok vagytok, akkor közösen számít minden keresetetek. (Nem véletlen, hogy amióta egyvalaki kaphat egy családban támogatást, megugrottak a válások... :/)


Én azt tudom ajánlani, hogy hagyd ott a falut. Menj el gyárba, ott még sokszor munkásszálló is van, vagy közös albi, még mindig jobb mint a 0 Ft jövedelem.

2011. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!