Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem tudok TB-t fizetni...

Ha nem tudok TB-t fizetni ugye nem baj?

Figyelt kérdés

Mivel megszűnt a bérpótló juttatásom, örülök, hogy ingyen lakhatok szüleimnél és ehetem az ételeiket.

Állás a falunkban és környékén nincs így semmi jövedelmem nincs, a semmiből pedig nem fogom fizetni a TB-t.


Nem vagyok beteges, így sosem járok orvoshoz, emiatt nem aggaszt.

Ugye ezért nem jár büntetés, ha nem fizetem pár hónapig?

(mondjuk igazságtalan is lenne, hisz a semmiből hogyan várhatná el az állam??)


2011. máj. 12. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha bejelentkezel munkanélkülinek akkor azt hiszem nem kell.


vizsont ha nem fizeted és pl akármi bajod lesz (elég egy rossz lépés) és kezelésre szorulsz akkor ki kell fizetned készpénzben a kezelést, vagy hitelt kell majd felvenned miatta. pl egy kéztörés mütétje akár milliokra is rughat.


aztán ha nem is lesz semmi bajod, de egyszer csak lesz munkád akkkor vissza menöleg kell kifizetned a biztosítást, akkor pl 10 hónap már elég súlyos összeg

2011. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Munkanélküliként regisztrálva vagyok, de TB-m nincs.

Visszamenőleg fizessem ki??

És ha kapok egy havi 60nettós fizetést?? Mert többre nincs itt esély, ha egyáltalán kapok munkát valaha...

Örülök, ha magamat ellátom és a tartozásaim megadom.

Ez komoly, hogy visszamenőleg kifizettetik velem???

2011. máj. 12. 09:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Utólag is be kell fizetni, tehát ugyaúgy megmarad mint bármely más tartozás, csak így ellógni nem tudod.
2011. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért szűnt meg a BPJ-d? Nem fogadtad el a felajánlott közmunkát?
2011. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Férjhez mentem és sajnos ezt közöltem velük.

Az már nem érdekli őket, hogy a férjemmel külön kell élnünk, mivel így nincs pénzünk összeköltözni sajnos...


Itt még közmunka sincs pedig nagyon jó lenne.

2011. máj. 12. 09:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj be az önkormányzathoz a faludban és kért egészségügyi támogatásra való jogosultságot, nincs munkád semmi jövedelmed, adnak egy papírt azt kitöltöd és 1 évig fizeti az állam a TB-det. Én is ezen voltam mikor végeztem sulival és nem találtam munkát. És ha lesz melód, utána kirúgnak is kérheted újabb 1 évig. a többit pedig visszamenőleg kifizettetik!
2011. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát modjuk azt kihagytam hogy a férjed nem tudom mennyit keres van egy határ ha azt meghaladja nem kapsz de mond el nekik hogy nem egy háztartásban vagytok így kapsz.ill anyudék jövedelmét is kérdezd meg beleszámít e.mivel ott laksz
2011. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek utána fogok járni.
2011. máj. 12. 10:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Az államot nem érdekli, hogy miből fizeted.

Viszont ha nem fizeted, 5 évre visszamenőleg behajthatják rajtad adók módjára. Elméletileg a késedelmi pótlékait is és a büntetést is mivel nem teljesítetted a bejelentési kötelezettséged (általában csak kifizettetik visszamenőlegesen is, de nem kérnek pótlékot és nem büntetnek meg)

Ha a férjed legalább minimálbért keres, akkor már túlesel a jövedelmi jogosultsági határon.

A szociális törvényben megtalálod ezeket (kinek állapíthatják meg, mennyi lehet az egy főre jutó jövedelem, milyen arányszámokkal számolják, mennyi lehet a vagyon): [link]

2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A férjem netto 52ezre akkor elvileg elég?

De miért számít a férjem jövedelme, ha külön élünk??


Én a szüleimnél, elvileg ők tartanak el, mivel jövedelmem 0 Ft, férjem pedig egy szobát bérel kollégáival közös lakásban.

Szuper így élni :(

2011. máj. 12. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!