Mi a gazdagsàg?

Figyelt kérdés
szerintetek hol kezdŏdik, ès ma magyarorszàgon ki mondhatò gazdagnak?
2011. máj. 10. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem egyik napról a másikra él az annak mondható.
2011. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
akinek nem kell kiszámolgatnia, és végig gondolnia, hogy megveheti-e, ami megtetszik neki
2011. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az már annak számit akinek nem kell megnéznie hogy megveheti-e az 1500/kg-s felvágottat vagy csak 10 deka 300/kg-osra futja.

Vagy hogy a szabiját azért veszi ki,mert elmegy nyaralni,nem pedig talált egy reggeltől éjszakáig tartó időszakos munkát nyáron,amiből be tudja iskolázni a ygereket

és hasonlók

2011. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az mondható gazdagnak az én értelmezésemben, aki sokat keres, legtöbbször saját tulajdonú cége által, szép háza van, nem kell a jövője miatt aggódnia, több tízmilliós tartaléka van, a jövedelme 1 millió ft felett van havonta, vagy legalább megközelíti, tud a pénzével bánni, és emellett tartalmas családi életet él, van hobbija, érdeklődik az emberek, a világ iránt. Aki csak a pénzt hajszolja, annak legfeljebb sok pénze van, de gazdagnak nem nevezem. A gazdag jelző illik a gazdag magánéletet élőkre is.
2011. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akinek megvan minden anyagi jellegű (ház, kocsi(k), nyaraló(k) stb.) vagyontárgya, az ezeknek a fenntartásához szükséges jövedelme pedig nem függ attól, hogy dolgozik-e, az szerintem már gazdagnak mondható.


Bővebben: Akinek ugyanúgy megvan mindez, de a fenntartásához keményen kell dolgoznia, az inkább a felső középosztályba tartozik nálam. A gazdagok jellemzője szerintem, hogy akkora vagyon áll mögöttük, ami miatt nem is kell dolgozniuk, ha nem akarnak, mert nem a munkából származó jövedelmük a meghatározó, hanem a vagyonból, pénzügyi befektetéseikből származó jövedelem a domináns.

2011. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Akik saját céget alapítanak, és be is indul nekik. Ők gazdagok, vagy legalábbis jól élnek!
2011. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is inkább azt mondanám gazdagnak, aki tudja,hogy mondjuk 5 év múlva sem kell aggódnia semmiért!

A szüleimet gazdagnak mondanám. Jó autó, szép ház, több ingatlan, és sok pénz a bankban. Ők pl. nem aggódnak mi lesz jövőre és nem kell nézniük,hogy a sajt,amit megkívántak 5000 ft/kg-os áron van!

2011. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nálam a gazdag és a jómódú két más-más jelentéstartalommal bíró fogalom, bár hasonlóak. A jómódú az, aki viszonylag jól keres, tud félretenni, és rendezett környezetben él. nem kell azon aggódnia, ha pár ezerrel vagy akár pár tízezerrel több lett a kiadás valamiért. A gazdag nálam ennél több.
2011. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyurcsány Ferkó és Kóka(dt f*sz)
2011. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a gazdag az aki megy az utcán és meglát a kirakatban egy 20 milliós kocsit és azt mondja hogy ezt megveszem mert tetszik a színe.
2011. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!