Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe akarják anyut belevonni?...

Mibe akarják anyut belevonni? (MLM!? ) Aggódom.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Előre is elnézést hosszú lesz, de minden részlet fontos a helyzet jobb megértése miatt...


Édesanyám 63 éves, több mint 30 éve divatáru-kereskedő egy vidéki(közepes méretű) városban.

Sajna mostanában nem úgy megy az üzlet, ahogy kéne, anyu is ugye egyre idősebb, betegeskedik néha, de nagyon szívós, karakán, talpraesett nő, nem panaszkodik, nem hagyja el magát.


Csak kezdi elveszteni az erejét, a vállalkozás sikertelensége miatt.(egyébként nyugdíjas, de sajna amellett muszáj dolgoznia.)

Én 22 vagyok,egyetemista,(államis), van ösztöndíjam, meg amikor tudok, vállalok diákmunkát, de azért nagyrészt még anyu finanszírozza a költségeimet..(utazás, albérlet)..(+fenntartja az otthoni háztartást, az üzletét stb)


Egy családi házban élünk ketten egyébként, illetve a suli miatt én most a hét nagyobb részét a suli városában vagyok..



Tudni kell, h anyu a világ egyik legracionálisabb és legszkeptikusabb embere.. Nem egy könnyen befolyásolható alkat, sőt, nagyon öntörvényű..

(mindig is a saját lábán állt, mindent maga teremtett meg önerejéből)..

De múlt héten vmi megváltozott...

Egy ismerőse meghívta vmi előadásra,(mivel elmesélte anyu h rosszul megy a boltja), szóval ez az ismerős meghívta erre a találkozóra, ami egy jó üzleti lehetőségnek számít, mondta anyunak, csak menjen el, az semmire se kötelezi..


Na nekem ott lett gyanús ez az egész, h SEMMIT se mondtak erről mást. Totál titkos volt az egész!!

És: SENKINEK se beszélhetett erről a találkozóról..


Csak megmondták, h jönnek érte autóval és elviszik (egy tőlünk kb 60 km-re levő városba), legyen elegáns, ennyi az elvárás..

+ ez az ismerőse felhívta a felettesét, h beszéljen előtte telefonon anyuval,(átadta a telefont), és a pasi már a telefonban is persze irtó megnyerő volt..:S


Szóval elvitték anyut erre a találkozóra, ami éjszakába nyúlt.(ezt közölték az elején is.)


Anyu azóta kicserélődött. Totál be van sózva, de alig sikerült kihúznom belőle, h mi volt merthogy titkos az egész:P Nekem se beszélhet(ne) erről..


Aztán csak kiderítettem, h ez egy jutalékos üzlet, persze befektetéssel jár(százezres nagyságrendű-ennyit sikerült kiszednem anyuból), de mindenki aki ott volt, (köztük anyu régi ismerőse is), ódákat zengett és mindenki persze elmesélte h milyen rövid idő alatt mennyi pénzre tett szert..(autó, ház, utazások..)

A legkisebb összeg amit ÁLLÍTÓLAG meg lehet keresni: havi 80-100.000Ft..

Még egy pár ilyen "tréning"-re viszik anyut kocsival, aztán neki kell majd autóznia, és gondolom vinnie embereket.(ezt nem tudom biztosan).

Heti 2x, így ilyen 50, 60, vagy akárhány kilométert..(ahova menni kell)


Tehát heti 2x van ez, éjszakába nyúlóan, éjjel 11-kor ér ilyenkor haza.. (mert ugye különböző városokban van ez az egész..-->(pontosan nem tudom miről szólnak a találkozók..)

Kezdésként rögtön megkérdezték, h mi lenne a 3 fő kívánsága, ha sok pénze lenne blablabla..

Állítólag ez egy belga bank által finanszírozott biztosítási cégről van szó, aminek fő alapgondolata a "gondoskodás".. Merthogy az állam ugye nem ad tuti biztonságot stb.. Amúgy ez az üzleti lehetőség állítólag egy életbiztosítást is magába foglal..


Anyu azt mondja, látja ő ebben valamilyen szinten a piramist,(erre figyelmeztettem is), de azt mondja a legkisebb "téttel" szállna be..(bár azt még nem tudja miből)..


Minimum 3 évre kell szerződést kötni velük.

Azt mondta még anyu, h évente van ez a kötelező befizetés és ha azt bukja, az se érdekli, veszett több is Mohácsnál..

Mondja ezt úgy, h most tényleg elég rosszak a lehetőségeink, azért nem éhezünk, de vannak gondjaink..

(befizetetlen csekkek stb.)

Mert szerinte megéri ez az üzlet a rizikót, mert annyira remek lehetőség.


Szóval valamennyire reálisan látja, de teljesen megdöbbentő ahogy "átmosták az agyát"..


Ha említem a kockázatokat, ideges lesz, és azt mondja h én ne akarjam őt irányítani..:S Ez az ő élete. Felnőtt ember, nem hagyja magát lebeszélni.



Nekem csak ő van, 13 éve vagyunk egymásnak (nem vérszerinti édesanyám, 8 éves koromban lett a gyámom), de nagyon közel állunk egymáshoz.. Tehát csak mi ketten vagyunk így egy család..



Rendkívül aggódom érte, először a nagy változás miatt, ami bekövetkezett nála, másrészt a befektetés dolog is aggaszt, harmadrészt ezek az éjszakába nyúló autózások..


(Ez is fura, amúgy mindig este 8-9 kor már alszik,(ugye 63 éves, nehéz fizikai munkát végez, elfárad a nap végére), nem is szeret este sehova kimozdulni, mostmeg..:S


Én amúgy most ezt a félévet még letudom nappalin, aztán át szeretnék menni levelezőre, h csökkentsem a kiadásainkat és tudjak teljes munkaidőben dolgozni..

Mert most a nappali tagozat mellett kb semmi időm..



Kérlek segítsetek mi ilyenkor a teendő?


Rettentően aggódom...S:


2011. ápr. 19. 18:04
1 2 3
 21/27 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én simán megkérdezném tőle melyik az a cég,ahol az ember a saját lányának nem mondhatja el mit csinál? Ha tud egyetlen egy példát mondani, ahol ez így működik, akkor ok, ha nem akkor gondolkodjon el.
2011. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Az biztos,hogy ez nem MLM.Tisztázzunk le pár dolgot,jó?

Az MLM nem piramis,nincs titoktartás,van termékforgalom,nem kötsz szerződést ami későbbi fizetésekre kötelez,nem lehet bele bukni,éa a világ legjobb üzlete.

Ja,és nem mossák át senki agyát,csak kinyilik egy kapu,ami beengedi az infót.

De ehhez meg kell találni a legjobbat.És az csak egy van,és Magyarországon óriási forgalmat bonyolít le.

Látom mindenki tud mindent az MLM-ről.Megkérdezhetem gazdagok vagytok már?Mert aki mindent tud az ilyen bizniszről,az már rég gazdag.

Vagy egy új szakma ütötte fel a fejét,amit MLM szakértő néveb regisztráltak?

2011. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

OK. Akkor elnézést a szóhasználatért, lehet h nem MLM..

Nem értek hozzá..

De én is úgy érzem h sok a gyanús elem ebben a dologban


Amúgy azt mondták nekik azért titkos, mert ezt el kell menni meghallgatni, (erre az előadásra), az úgy nem "pláne", ha az aki benne van, csak simán elmondja a beszervezni kívánt tagoknak h mi is ez..

Ezért csak akkor derülhet fény a részletekre mikor elmentél..



Gondolom mivel ott annyira megnyerőek, meg előadják a kamudumát..

Így könnyebb becserkészni az áldozatokat, mitha csak simán egy ismerőstől hallanak róla..


Ezért a nagy titoktartás..

2011. ápr. 20. 07:34
 24/27 anonim ***** válasza:

Èn még mindig az ügyvédes vagyok.


Engem az idegesítene hogy ok most bukik 200000 -t de mi van utánna? ha tovább megy?

én azt is megigértetném vele hogy nem vesz fel hitelt vagy nem kér kölcsön senkitöl sem.


Az Avon meg az ilyenekben nem kell elöra befizetni pénzt. ott egyszerüen az után kapsz %-t amennyit eladsz.

2011. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Egyelőre nagyon határozottan mondja anyu, h ha ezt esetleg elbukja, majd tanul a hülyeségéből, és ennyi..



De én is attól tartok h beszippantja őt ez az egész..

Majd nem bírja abbahagyni:S

2011. ápr. 20. 14:30
 26/27 anonim ***** válasza:

Az MLM nem összekeverendő a piramisjátékkal. Az MLM-nél nemjellemző a magas tőkebefektetés, csak hogy szervezz be minél több embert és hajtsd a bizniszt, tehát legyen is vásárlás. A piramisjátékoknál általában nincs is termék az egész mögött, csak a tökét fizettetik be veled.


Az hogy titkos már eleve nem gerebe, hisz az lenne a lényeg hogy minél több ember lépjen be, akkor meg minek titkolnák.

2011. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha valami jó, akkor miért kell titkolni? Ha valamit titkolni kell, az nem jó.
2011. ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!