Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van a világon (na jó, az...

Van a világon (na jó, az országban) nem kamu, és nem reklámterjesztős otthon végezhető munka vajon? Találtatok már ilyet? Mit kellett csinálni? Kifizették?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 13:42
 1/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne. Épp ezeket nézegetem a neten, de valahogy egyik sem túl bizalomgerjesztő...
2011. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sehol semmi konkrétat nem írnak, mintha nem mernék elmondani, nehogy elriasszanak. Ezekben tuti van valamit turpisság. :)
2011. ápr. 14. 14:18
 3/9 A kérdező kommentje:

Nemrég kértem tájékoztatót egyről, ez jött vissza, sok bal-bla-bla jól hangzó szöveg mellett:


Ez egy jól bejáratott munkaprogram, aminek ez a (600 Ft) a regisztrációs költsége. Ahhoz hogy el tudja az ember kezdeni a munkafolyamatot, ezt a minimális összeget kell fizetni ahhoz, hogy a munkacsomagot küldeni tudjam. A befizetett rendszerbe lépési díj után már további fizetési kötelezettsége nem lesz, csak magának dolgozik, és 1 héten belül már a többszöröse is visszatérül, ha a leírtak alapján lelkiismeretesen foglalkozik vele. És ez egyre több pénzt jelent Önnek is! Remélem örömét leli majd a munkában.

2011. ápr. 14. 14:38
 4/9 anonim válasza:
Dettó ugyanezt kaptam...juhaszgyulamunka netán?:)
2011. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem kamu! Csak több sebből vérzik. Három éve kipróbáltam. A befizetés után, amikor megkapta a pénzt, részletes leírást küldött. Kitöröltem ,nem tudom ide másolni. A lényeg az, hogy Te is tegyél fel ilyen szövegű hirdetéseket és neked is küldik majd a 600-at az olyan balekok, mint Te vagy.

Működik egy darabig, ha van hozzá gyomrod. Nekem nem volt, azért töröltem.

Nálam már alapszabály. NEM FIZETEK ELŐRE! Ha valóban keresek, levonhatja az első béremből a regisztrációs és egyéb díjakat. Ha ez neki nem jó, keressen mást!

2011. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
De, ez nem büntetendő?:)
2011. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondoltam én is ez vmiféle piramisjáték. Gusztustalan. Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 15. 12:53
 8/9 anonim válasza:

A törvényeink arra jók, hogy az ilyet meg lehessen csinálni. Ugyanis, nem munkát ajánl, hanem pénzkereseti lehetőséget. Nincs munkaszerződés.

Az büntetendő, ha az állás betöltéséhez előre pénzt kér, kivéve, ha munkaközvetítő, és ezt előre jelzi.

Utána jártam. Egy hirdetést bejelentettem a megfelelő fórumoknak. Ugyanis elszakadt a cérnám, mert 7000-et kért.

Válaszolt az APEH és a Munkaügyi felügyelet. Kivizsgálják, de általánosságban azt válaszolták amit az előbb leírtam.

2011. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szuper.

Elég nagy baj, hogy kis fogalmazásbeli különbséggel már ki lehet bújni a felelősség alól. Pedig a lényeg ugyanaz. :S

2011. ápr. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!