Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan juthatnék hozzá a...

Hogyan juthatnék hozzá a lakás feléhez?

Figyelt kérdés
Nem tudom,jó kategóriába írok-e,ha nem,akkor elnézést kérek.Van egy közös fele-fele lakásom a párommal (nem vagyunk házasok).Eladtuk és most készülünk venni egy másikat.Ehhez kölcsön kapunk a szüleitől egy akkora összeget,amennyiért most eladtuk a lakást.Tehát a 3/4-e az övé lesz,negyede pedig az enyém.Nem ezzel van a baj,ez tiszta sor. Viszont idővel szeretném,ha a fele az én tulajdonom lenne.Viszont mivel minden pénzünket el fogja vinni a nagyobb lakás rezsije és a "törlesztés",nem fogok tudni gyűjteni.Van erre valami protokoll? Arra is gondoltam,hogy ha letörlesztettük az adósságot,akkor "kérem" a másik negyedét is a lakásnak.A baj az,hogy nem egyedül törlesztem,hiszen mindekettőnk adunk bele pénzt,így jogom sincs kérni.Remélem érthető a dilemmám.
2011. ápr. 11. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ehhez kölcsön kapunk a szüleitől egy akkora összeget,amennyiért most eladtuk a lakást.Tehát a 3/4-e az övé lesz,negyede pedig az enyém."


szerintem nem.

negyede a tied, negyede az övé, fele a szülőké (elvileg)

aztán ketten visszafizetitek a kölcsönt a szülőknek, ezzel az a fél és felesben a tietek lesz, azaz mindketőtöknek lesz egy fél lakása.


ha a párodé a háromnegyed, akkor neked nincs mit fizetned, hiszen te a saját részedet már kifizetted, amikor az előző lakás árának a felét beleadtad.

2011. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21,41-nek igaza van
2011. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fentiek csak akkor lesznek igazak,ha addig még együtt lesztek,amíg nem törlesztitek le a szülőktől kapott pénzt.
2011. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A párom nevére került a 3/4,a szülók nem akartak belőle részt,csak nem szeretnék,ha esetleg fél év múlva szétmegyünk,akkor kvázi bukjanak az üzleten.Ez teljesen természetes,megértem őket,én is félteném a pénzemet egy "idegentől".De azt hiszem ezt meg fogjuk beszélni,hogy idővel szeretném megvenni a maradék negyedet is.
2011. ápr. 12. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!