Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem féltetek amikor először...

Nem féltetek amikor először munkába álltatok?

Figyelt kérdés
Én mérnöknek tanulok, de már szeretnék munkába állni, ezért februártól levelezős lettem, de állást még nem találtam. Az első adandó alkalommal elkezdek dolgozni, de azért van bennem némi félelem. Nekem ez lesz az első munkahelyem, és attól tartok, hogy majd nem leszek jó, nem felelek meg az elvárásoknak, ha véletlenül konfliktusba kerülök, majd nem tudom kezelni. Szóval ilyenektől félek. Ez mindenkinél így van, vagy én csinálok belőle nagy ügyet?
2011. ápr. 7. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak te fújod fel... ha nem neked való lesz a meló ugyis kiderül és vagy magadtól állsz tovább vagy elküldenek.
2011. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát gondoltam ilyesmire is, de ennél sokkal jobban féltem attól, hogy a büdös életben nem fognak felvenni sehova, mint ahogy jó ideig nem is.

Neked is inkább emiatt kellene aggódnod. Ha már bent vagy valahol, onnan azért nem vágnak már ki minden kis hülyeség miatt, kivéve ha már amúgy is el akartak küldeni, és csak az okot keresik.

Viszont munkahelyet találni baromi nehéz manapság, és ott ténylegesen a legkisebb marhaságokon dől el, hogy felvesznek-e. Kár is készülni rá, úgyis pofára megy. HA egyáltalán visszaírnak a jelentkezésedre.

Az, hogy neked még egy papírod sincs arról, hogy elvégezted az egyetemet, tovább csökkenti az esélyeidet, hiába mentél át levelezősre (így még csak annyit értél el, hogy nem lesz jó a diákigazolványod a kedvezményes jegyhez se :P ). Bár a mérnökök után azért még kapkodni szoktak, úgyhogy akár még be is jöhet.

De egyébként, ha melót tudsz szerezni, szerintem az utána jövő dolgok már kevésbé fontosak, csak ne csinálj nagy marhaságot.

2011. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázd túl a dolgot. Ahova felvesznek majd, úgyis tudják majd, hogy pályakezdő vagy, és ha normálisak, ennek megfelelően kezelnek majd, segítenek a betanulásban, és nem várnak el majd az elején olyat, amit csak pár év szakmai tapasztalattal lehet tudni.

A lényeg, hogy mindig kérdezz, ha vmit nem értesz, lássák rajtad, hogy érdeklődő vagy, de ne legyél antiszociális sem, ne csak a munkáról társalogj, ne csak azzal foglalkozz...

2011. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!