Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, ha vidékről...

Csak engem zavar, ha vidékről felköltöznek pestre és a pestiektől elveszik a munkát?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, nem megkeseredett munkanélküli vagyok, van munkám. Csak bosszantó, hogy azoknak sincs munkájuk akik itt élnek és mégúgy se lesz ha a vidékiek elveszik.
2011. ápr. 5. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ami munkát az elvállal, aki vidékről feljön, azt a munkát neked is lehetőséged lenne elvállalni. Ha pedig a vidéki felel meg jobban, akkor sem azért lesz, mert ő jött pestre.
2011. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg számolni se tudom, hogy hány budapesti kollégám van, pedig az üzem, ahol dolgozom, nem éppen Budapesten van. Most akkor mi is álljunk neki lázongani, hogy elveszik a pestiek a munkahelyeket a vidékiek elől? Nagy hülyeség lenne. Mindenki ott boldogul, ahol tud. Ebben a szektorban, amiben dolgozunk, nálunk jobbak a fizuk, naná, hogy jönnek mindenhonnan a szakemberek.
2011. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"elveszik a munkát""" (egy south park egyik jelenete ugrott be erről...:)

Egyébként engem nem zavar.Mert ha egy vidéki kap munkát pesten akkor azért mert minden elvárásnak ő felelt meg.Miért ne dolgozhatna egy vidéki is Pesten??Hol van megírva hogy csak pestiek dolgozhatnak a fővárosban??

Egyébként nem csak vidékiek,hanem külföldiek,románok és nyugdíjasok is dolgoznak..

Én is szó nélkül dolgoznék vidéken ha ott találnék egy jól fizető állást..

<őslakos pesti>

2011. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi senkit nem akartam megbántani.
2011. ápr. 5. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés ennél tágabb, mint ahogy föltetted. Sajnos ma Magyarországon amolyan népszokássá vált, hogy a különböző társadalmi csoportok midnenért egymást hibáztatják. A dolgozók a nyugdíjasokat, a nyugdíjasok a diákokat, a nagycsaládosok az egyedül élőket, az egyedül élők a kisebbségeket, stb., stb. Bár nyilván vannak a magyar társadalmoban komoly visszásságok, és az adórendszert, a szociális ellátórendszert, vagy a munkaerőpiaci helyzetet is volna hová javítani. De az elég húzós, hogy szinte minden társadalmi csoport azt akarja megmagyarázni, hogy neki azért mennek rosszul a dolgai, mert a másiknak bezzeg...


Valójában az itt a probléma, hogy monumentális mértékű államadósságot kell fizetni, az adóterhek nagyok, a munkavállalók alacsonyan képzettek, emiatt kevés ember dolgozik, még kevesebb vállal gyereket, emiatt a terhek egyre kevesebb ember közt lesznek megosztva, és így tovább, és így tovább. Bármilyen társadalmi csoport tagja valaki, így vagy úgy, de nehéz helyzetben van, ami minden esetben ezekre az okokra vezethető vissza, és nem a másik (hasonlóan nehéz helyzetben lévő) társadalmi csoport tehet róla.

2011. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve a kérdésedet a főváros-"vidék" közötti szakadék egyre nő. Sok vidéken élő azt látja, hogy a legtöbb pénz, beruházás, fejlesztés Budapestre és környezetére öszpontosul, még vidéken (főleg a peremvidékeken) az infrastruktúra teljes leromlása, a mélyszegénység és a kilátástalanság az uralkodó.

Valóban: HA már nincs más lehetőség a legtöbben igyekeznek a fővárosba, mert ott még mindig nagyobb a lehetőség. DE: Az esetek 50 %-ban ezek az emberek pár hónap múlva vissza is térnek "vidékre", mert a pesti élet kategóriákkal drágább, nehezebb és más környezetű, mint amit megszoktak.

2011. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elveszik a munkát? Vágjatok vissza és költözzetek le vidékre, vegyétek el az összes munkájukat és akkor majd megtudják milyen érzés!
2011. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A jobban megfelelő ember kapja jobb esetben a munkát. Nem a vidékiek veszik el a Pestiek elől, hanem a jobban képzettebb/kisebb igényűek a kevésbé képzettek elől.

A piac már csak ilyen, ebben nem látok semmi rosszat.

2011. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még így is Pesten a legalacsonyabb a munkanélküliség. Én is vidéki vagyok, a baráti társaságból többen is kerestünk Pesten boldogulást. Ennek egyszerűen az az oka, hogy ahol élünk, ott nincs lehetőség, vagy csak nagyon kevés.

És igazából az se lenne jobb, ha vidéken élnénk segélyből, tekintve hogy azt is a dolgozó emberek fizetnék ki.

2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!