Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Inkasszót meddig tartanak a...

Huron kérdése:

Inkasszót meddig tartanak a számlán, vissza/kifizetés/kiegyenlítés után?

Figyelt kérdés
Mikor veszik le?
2011. ápr. 4. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
30 nap
2011. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a teljes összeget inkasszálta, akkor megszűnik rajta az inkasszó, mivel kiegyenlítésre került az összeg.

Ha csak egy részét tudja behajtani, akkor 45 napig van rajta, de újból ráteszi.

2011. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igaz, nem reszleteztem, nos:

Ha a szamlan teguk fel nulla Forint van. Inkasszo rajta. 100 Ft kell neki. A szamlara felkerul 1000 Ft, mikor veszi le az inkasszo osszeget, es mikor tudom hasznalni a szamlat, hasznalni a 900Ft-ot?

2011. ápr. 5. 01:42
 4/4 huntah ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján megerősítem a 35 napos időszakot (nem 30, nem 45), ennyi ideig tartja rajta a bank, utána törli, de az inkasszót kérő kérheti újra.

Ha a fenti példában megérkezik az 1000Ft, akkor a követelt 100Ft azonnal átutalódik belőle (ezért hívják azonnali átutalásnak), és a fennmaradó 900Ft már használható is. Ha a kiegyenlítés így történik, akkor tehát azonnal eltűnik az inkasszó. Ha viszont az összeget kp befizeted a megfelelő bankszámlaszámra, akkor érdemes mihamarabb felvenni a kapcsolatot egyeztetés céljából, így néhány nap alatt lekönyvelhetik és akkor kérik az inkasszó törlését. A számla zárolása teljesen más kérdés, arról szerencsére nincs tapasztalatom, gondolom sokkal durvább esetekben alkalmazzák.

2011. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!