Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán, teszveszen ki kell...

Vaterán, teszveszen ki kell fizetni az 500Ft alatti számlát is?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, hogy régebben nem kellett. Ma viszont kiszámláztak nekem még decemberre visszamenőleg valami 302Ft-ot. Ezt most be kell fizetnem?

És ha igen, a kerekítés miatt mennyit kell fizetnem? Mert ha bemegyek egy bankba, hogy utalni szeretnék, nem tudok 302Ft-ot fizetni, csak 300-at.


2011. ápr. 1. 12:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
Igen ki kell,kerekítve 300ft-ot kell elutalnod.
2011. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vaterán nem tudom hogyan megy, a teszveszen nem kell addig fizetned, amíg a számlád el nem éri az 500Ft-ot. Az egyenlegértesítőt küldik mindig, de fizetned csak minimum 500Ft-nál kell.
2011. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy attól, hogy nincs 1 és 2 forintos érme, attól utalni még lehet 302 forintot.
2011. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hogyan? Mert mikor kérik a pénzt 300Ft-ot tudok csak adni. Vagy a bank ad nekem ajándékba papíron 2Ft-ot?


Amúgy teszvesz és vatera újabban ugyan az, nem? Legalábbis én ha egy kérdést teszek fel teszveszen egy termékkel kapcsolatban, érdekes módon megjelenik rögtön a vaterán is ugyan annál a terméknél ugyan az a kérdésem.


Van aki azt írja ki kell fizetnem, van aki azt, hogy csak 500Ft fölött. Akkor most mi legyen?

2011. ápr. 1. 13:31
 5/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem még egyszer mit írtak. Egyébként a TeszVesz a konkrét feladó.

Ezt írják csak:

"Amennyiben a számláid / befizetéseid összege negatív, akkor tartozásod van, amelyet rendezned kell. Kattints ide az összes tartozás rendezéséhez! Abban az esetben, ha a fenti összeg pozitív, nem kell fizetned."


500Ft-ról szó sincs benne. De régebben tudom, hogy úgy volt.

Mondjuk azt se nagyon értem, hogy december óta egy mukkot nem írtak, most meg hirtelen eszükbe jut 4 hónap után, hogy fizessek.

2011. ápr. 1. 13:36
 6/12 anonim válasza:
ELSŐ VAGYOK AZ ÉN SZÁMLÁM IS 300 KÖRÜL VOLT ÉS KI KELLETT FIZETNEM!
2011. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, kifizetem én is. Csak azért nem értettem, mert régebben tudom, hogy nem kellett. Ezek szerint újabban még 10 Ft-ot is ki kell fizetni.
2011. ápr. 1. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Az utaláshoz nem kell készpénz, el tudsz utalni 302 forintot is.

De ha nincs bankszámlád, és befizetsz valahova, ott nyilván kerekítesz, de azt nem utalásnak hívják, hanem befizetésnek.

2011. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, akkor befizetés. Tök mindegy hogy hívjuk. Akkor is valahogy Átkerül abból a bankfiókból, ahol odaadom a pénzt, egy számlára.
2011. ápr. 1. 15:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Mellékesen, ha pl postán csekken adom föl, az nem befizetés? Akkor azt hogy hívják? :) :P
2011. ápr. 1. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!