Milyen kedvező megtakarítási lehetőség létezik gyereknek?
„2002-től az arany 460, az ezüst pedig 800%-os árfolyamnyereséget könyvelt el. És ez mindössze a szerény kezdet. A jelenlegi pénzügyi rendszer csődbement. Nem tudják újra eljátszani az 1980-as kamatemelést/nemesfém dömpinget”
ezt talán érdemes egy kicsit kifejteni
„kamatemelés”
ha pl. az USA ma jelentősen megemeli 0,25%-os jegybanki alapkamatot, akkor:
1. összeomlik a bankrendszer (jelenleg lényegében ingyen jutnak pénzhez…)
2. összeomlik az államháztartás (minden adóbevétel adósságszolgáltra fog elmenni)
3. összeomlik a pénzrendszer
4. összeomlik a gazdaság
és ez bizony igaz az UK-ra, Japánra és az ECB-re is. itt mindenki pénzt fog nyomtatni. Ez kell a politikai-gazdasági elit hatalomátmentéséhez.
„Nemesfém-dömping”
ehhez pedig fizikai nemesfém kéne
az pedig már nem nagyon van a nagy jegybankok háza táján…
pl. egy jó példa
a „zseniális” Gordon Brown 10 évvel ezelőtt 270USD/uncia áron kótyavetyélte el a Bank of England aranykészletei meghatározó részét, ma 1 uncia arany 1460 USD.
A Fort Knox-i FED aranydepóban 50 éve nem volt hivatalos vizsgált, a FED a jelzálogpiaci válság kapcsán megvásárolt derivatív szemetet névértéken tartja a mérlegén, az aranykészleteit azonban 42 USD/uncia áron (1460 USD a piaci árfolyam jelenleg…)
Nem nagyon tudnak ezek már olyan piaci összeomlást előidézni, mint 1981-ben. Roskadozik ez a rendszer. Egyre kevesebben hisznek benne. Egyszer mindennek vége lesz.
PS: azért azt ne hidd, hogy a nemesfém kockázat mentes. Pl. elkobozhatják, büntetőadót vethetnek ki rá. Mindezek ellenére viszik, mint a cukrot…
„->Union Etalon-> Arany alap, ennyi, ezt már én is javasoltam,csak befektetésre nem tértem ki.:D”
Kérdés:
Minek kell ehhez egy biztosító extra díjakkal?
Elég ehhez egy széf is, akár egy bankban.
Megjegyzés:
Valszeg el fog jönni az a pont, amikor elsősorban annak az aranynak lesz értéke, amihez fizikai formában tudsz hozzá férni
Fizikai arany = beépített biztosítás
PS: az ezüstben sokkal nagyobb fantázia van
+ néhány publicista
A fiat money rendszer lényege a menedzselt monetáris infláció (és az ezzel együtt járó jövedelem és vagyon-újraelosztás). Minden fiat money a teljes elértéktelenedés felé tart. Ez nem spekuláció, ez tény.
Az USA, a UK, Japán de facto csődben van. Ez a rendszer rájuk épül. Csak a bankóprésben bízhatnak. Ez pedig a rendszer alapjait ássa alá.
Klikk az alábbi ábrára.
Azzal semmit sem oldattak meg, hogy a TBTF bankok veszteségét átvette az állam…
E felett pl. már nehéz elsiklani…
U.S. Budget Deficit Expanded to Monthly Record $222.5 Billion in February
By Vincent Del Giudice - Mar 10, 2011 10:44 PM GMT+0100
Bocsi de én már az első diagramban hibát találtam, hol van benne Kína? Mivel az Usa Kínának tartozik, Kína nem hagyhatja becsődölni az Amerikai Egyesült Államokat. A tézis szerintem itt bukott meg a legelején.
A másik pedig, hogy nincs akkora aranyfedezet a világon ami pótolni tudná a jelenlegi pénzügyi rendszert, azaz az arany sem ér ilyen szinten semmit.
Szvsz
középtávon igen
meggyőződésem a jelenlegi 40 USD/uncia ezüstár 2 éven belül 100 USD/ uncia felett lesz
Hogy miért?
1. az ezüst potenciális árupénz
2. hatalmas az ipari kereslet - pl. elektrotechnika
3. jelentős az ékszeripar igénye is
4. nincsenek már jelentős ezüstkészletek a bankrendszer kezében (így már nagyon nehéz manipulálni – pusztán naked shorting-gal – az ezüst árát.)
5. az ezüst még most is nagyon alulértékelt, az ezüstkínálat 10,5-szerese az aranykínálatnak. Mégis: 1 gramm arany 37 gramm ezüstöt ér.
6. az ezüst demonetizálása a XIX. század második felében megtörtént (bimetallikus rendszer vége), a legtöbben már azzal sincsenek tisztában, hogy eredetileg a nagybetűs pénz EZÜST volt. Az összes jelentős valuta egykor ezüststandardon alakult ki. Pl. az angol font 1 font ezüst volt, az USD, a francia frank, az olasz líra is ezüstpénz volt. Aranyat elsősorban a nagyobb kereskedelmi tranzakciókban használtak. A jelenlegi fiat money rendszer felé a döntő lépés az ezüst demonetizálása volt. Kivették az árupénzt a „kisember” kezéből.
5. a jegybankok és a TBTF bankok elsősorban az aranyár manipulálására koncentrálnak - ez sokkal könnyebb, hiszen nincs jelentős ipari kereslet és az arany mindig is nagyon drága volt. Egy átlagember rosszul lesz, amikor meghallja azt, hogy egy 1 unciás (30 grammos) ici-pici befektetési aranyérme 290 ezer forint…
PS: a befektetési ezüst a befektetési arannyal szemben sajnos (25%) ÁFA köteles (nem véletlenül…)
A BUX-on pedig csak turbo-certifikát formában lehet játszani vele (turbo-certi = kőkemény szerencsejáték tőkeáttétellel kiütési árral)
Befektetési certifikát formában ezüstöt pl. DAX-on (Gruppe Deutsche Börse) lehet venni, ehhez magyar szolgáltatókon keresztül is hozzá lehet férni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!