Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Előző évi szabadságot meddig...

Előző évi szabadságot meddig kell hogy kiadja a munkáltató?

Figyelt kérdés

Én ugy tudom, hogy március végéig, de nem vagyok benne biztos. Jól tudom? És ha nem adja ki, akkor mi van? Elveszik a szabadság, vagy ki kell fizetnie?

A páromnak tavaly novemberben volt súlyos munkahelyi balesete, akkor még 9 nap szabadsága volt! Mivel még mindig kezelésekre jár, és teljes táppénzen van, nem tudja kivenni!

Ilynkor mi van, ki kell neki fizetni azt a 9 nap szabit, vagy elveszik? (Remélem el nem veszik)


2011. márc. 24. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A szabadságot esedékességének évében kell kiadni. A munkáltató


a) kivételesen fontos gazdasági érdek, illetve a működési körét közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén a szabadságot legkésőbb az esedékesség évét követő év március 31-ig.

b) a munkavállaló betegsége vagy a személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztatás megszűnésétől számított harminc napon belül

adja ki, ha az esedékesség éve eltelt.

A b) pontban szereplő rendelkezéstől érvényesen eltérni nem lehet.

a) pontjában foglaltak alkalmazásakor legfeljebb a rendes szabadság egynegyedét lehet az esedékesség évét követően kiadni.



[link]

2011. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, akkor nem veszik el, és nem is kell kifizetni?

Tehát ha mondjuk juniusban áll munkába, akkor azt követő30 napban is kiveheti az előző évi szabadságot?

2011. márc. 24. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól értelmezed!
2011. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!