Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Költözés! Milyen támogatás...

Hannkah kérdése:

Költözés! Milyen támogatás jár? Mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem a következő: Ha diákként elköltözök albérletbe otthonról úgy, hogy semmilyen jövedelmem nincs, csak a családi pótlék, akkor jár valamilyen támogatás? Ha igen, milyen? Van még egyéb tudnivaló is ezzel kapcsolatban? Előre is köszi!


2011. márc. 16. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kérdéssel válaszolva: Ha önként hagyod ott a munkahelyed és nem közös megeggyezéssel jár munkanélküli vagy szoctám? A válasz nem. De amúgy sem. Nem olyan gazdag Magyarország, hogy ennyire támogassa a szárnyaikat bontogatni kívánó fiatalokat sajnos. :P
2011. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita válasza:

Külön diákoknak kedvezmény nincs, vagyis én nem tudok róla. Lakásfenntartási támogatást igényelhetsz a helyi önkormányzatnál. Ezt a jövedelem alapján ítélik meg.

Saját jogon kapod a csp-t vagy a szüleid kapják és odaadják neked? Hány éves vagy? Hol tanulsz? Ösztöndíjban sem részesülsz?

Nem igazán értem, hogy szeretnél elköltözni albérletbe ha nincs jövedelmed a csp-n kívül...? A szüleid fizetnék? Vagy addigra már lenne munka/diákmunka/ösztöndíj/stb?

Ha nappali tagozaton tanulsz akkor rendszeres szociális segélyt sem igényelhetsz. :S (28500Ft)

2011. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyetemeken szokott olyan lenni, hogy lakhatási támogatás. de ahhoz bizonyítani kell, hogy van albérleted, hogy a szüleid messze élnek, és ha ott laknál, akkor nem tudnál bejárni, ill. azt is, hogy kollégiumba nem tudtak(!) felvenni.
2011. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

OKJ-s képzésen tanulok iskolarendszerű képzés keretében, és nem a szüleim tartanának el és nem is lenne semmilyen bejelentett munkám (nem is volt diákmunkán kívül semmi), csak muszáj költözni, de az anyagiakat nagyjából meg lennének oldva, csak érdekel, hogy egy olyan diáknak, aki nappalin tanul és nincs munkája, de el kell tartania magát jár-e támogatás.


Köszi, várom a továbbiakat!

2011. márc. 16. 11:22
 5/6 A kérdező kommentje:
jah, elfelejtettem: saját jogon kapnám a csp-t és nem kapok ösztöndíjat se meg mást se. 20 éves vagyok.
2011. márc. 16. 11:24
 6/6 kisnita válasza:

és nem a szüleim tartanának el és nem is lenne semmilyen bejelentett munkám (nem is volt diákmunkán kívül semmi), csak muszáj költözni, de az anyagiakat nagyjából meg lennének oldva


Áruld már el légyszi, hogy hogyan mert ez módszer engem is nagyon érdekelne. Mivel lehet manapság egy fiatal embernek pénzt keresni -lopáson csaláson kívül- ha a szülők sem támogatják?!?

Én is korán kirepültem otthonról, de nekem volt egy kevés ösztöndíjam és ugyan úgy mint te saját jogon kaptam a csp-t, koleszban laktam, magamra főztem, mozijegyre nem jutott és csak ingyenesen látogatható szórakozó helyekre jártam. Nem tudtam volna megoldani az albit egymagam. Később összeköltöztem a párommal aki jobban állt anyagilag, dolgozott, volt saját lakás. Miután végeztem a sulival elmentem én is dolgozni. Így már tudunk lépni egyről a kettőre, de amíg suliba jársz addig nem tudsz dolgozni. Ha csak nincs a szüleidnek vagy valami közeli ismerősnek vállalkozása ahová el tudsz menni besegíteni. De még így is nehéz mert dolgozni és mellette a tanulásra is odafigyelni... hát nem egyszerű az biztos és hosszú távon belefásul az ember. Én tudom mert a pénzhiány miatt hagytam ott az esti sulit, a kettő nem ment együtt.

2011. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!