Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkát vállalhat olyan...

Diákmunkát vállalhat olyan valaki, aki teljesítette az államvizsgát, az összes tárgyat, de a nyelvvizsgák miatt hivatalosan még nincs meg a diplomája?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig vállalhatsz, ameddig érvényes a nappalis diákod.

Ha nincs aktív féléved, hanem egyszerűen csak iskolán kívül nyelvvizsgákat csinálsz még, akkor már nem vagy diák. A diákod márc 30-ig érvényes, illetve okt 31-ig, érvényes iskolalátogatási igazolást azonban nem kaphaszt, ha már végeztél, így diákszövetkezetnél sem dolgozhatsz.

2011. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diákmunkát vállalhat minden 16.életévét betöltött személy az iskolai tanszünetekben, aki hivatalosan valamely oktatási rendszer alanya.

De neked inkább rendes munka kéne, ennyi idősen diákmunka kicsit ciki.

16-17 éveseket szokta leginkább foglalkoztatni.

2011. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tehát nem vállalhatsz
2011. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké, könnyű mondani, hogy ciki ennyi idősen a diákmunka... Jelenleg nem érdekelne, hogy mi ciki és mi nem, mivel rengeteg helyre pályáztam és eddig senki nem keresett meg.

De ezek szerint ki van lőve ez a lehetőség.


Köszi a normális válaszokat.

2011. márc. 8. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja hiába ciki, de könnyebb azzal taláni valamit. Ami elég vicces, mert ha rendesen diák vagy, akkor a jó helyekre a szövetkezettől sem tudsz menni, mert folyton ott kéne lenni és akkor hogy jársz órákra. Én úgy ki tudok akadni, mikor hirdetik nagy buzgón, hogy nappalis egyetemistákat keresnek heti 5x8órában. Köszike. Még nappalis egyetemista vagyok, én ide nem tudok menni. Mikor már nem vagyok egyetemista, tudnék menni, csak akkor meg már nem engem várnak, mert nekik nappalis egyetemista kell.


Ha meg nem diákmunkára jelentkezek, akkor meg 3 év hasonló területen szerzett tapasztalattal keresünk... kb. az összes így kezdődik. Köszike megint.


Viszont sajnos így nem tudsz diákmelót vállalni, mert kéne hozzá az igazolás, amit már nem kapsz meg, mivel már befejezted, nincs hallgatói jogviszonyod így azt nem is igazolják. :(

2011. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé patthelyzet.


A legtöbb helyre min. 1 , de inkább 2-3 éves szakmai tapasztalattal vesznek fel valakit.


Diákmunkát meg már nem tudok vállalni. Az lesz a következő lépés, hogy külföldi állásokat pályázok meg.


Köszi Neked is a választ!

2011. márc. 8. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!