Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre GYES-t és...

Lehet egyszerre GYES-t és GYED-et is kapni, hogy lehet kiokoskodni, hogy mindkettőt kapjuk?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-et kapok a kisfiamra,aug-ban tölti a 2 évet.aug-ban szülöm a 2. babámat,ezután Ő rá fogom kapni a GYED-et.Eddig oké.

Párommal élettársi viszonyban vagyunk,lehetne-e rá íratni az első gyerek után járó GYES-t 1 évig akkor,ha külön lakcímen lennénk,vagy egyszerűen csak nagyszülőre íratni a GYES-t?Én meg kapnám a kisbabára 2 évig a GYED-et?

Hogy van ez?kIlehet valahogy okoskodni?


2011. márc. 8. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Okoskodni? Biztosan lehet, de ha kiderül, keményen meg tudjátok ütni a bokátokat, az addig kiutalt pénzt kamatostul kell majd visszafizetni...

Egy családnak csak egy járandósság jár. Szóval, ha te vagy mindkét gyerek édesanyja, nem mondasz le hivatalosan egyik gyerek felügyeleti jogáról sem, nem hiszem, hogy megoldható, hogy egyszerre kapjátok a két gyerekre a GYES-tés a GYED-et. A nagymama csak akkor kaphat a gyerek után pénzt, ha te vaklaimért nem tudsz vele otthon maradni 3 éáves koráig és addig, míg te dolgozol, a nagyi van vele...

2011. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Örökbeadhatod az egyiket..... nem is értem az ilyen gondolkodást.Ez nem okoskodás, hanem csalás lenne.

aztán majd fizetheted vissza. plusz büntetés

2011. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű ám az,annak utána néznek mielött elkezdik folyósitani.Nem is egy helyről kell mindenféle igazolást,ezt azt bevinni.Ezt nagyon nehéz kivitelezni,és ha megbuksz,még csalásért börtönt is kaphatsz.Ilyen esetben nem érdekli a törvényt,hogy kicsi gyereked van,elvisznek.
2011. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez nem okoskodás kérdése, hanem törvénytelen.

Ha kiderül, akkor (ahogyan már egy másik válaszoló írta), kamatostul, visszamenőleg az összes JOGTALANUL kifizetett összeget vissza kell fizetni.

2011. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve,hogy az ÉN adómból csalnád el ezt a pénzt, azt pedig nem erre szánva fizettem be.
2011. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

azért kicsit vegyetek vissza az arcotokból szerintem.


ha szül két gyereket több, mint 3 év különbséggel, akkor jár neki kétszer két év gyed, meg kétszer egy év gyes.

ha ennél gyorsabban jön a két gyerek, akkor miért jár neki kevesebb? erre válaszoljatok és csak aztán emlegessetek csalást, meg, hogy nem erre fizetitek az adót...

2011. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én emlegettem az adót és én hármat szültem. már egyetemisták. Nem nagy az arcom, hanem sima és nyugodt, soha nem csaltam és nem is fogok. Legalább tudok nyugodtan aludni. Csak attól tartunk itt, hogy a csalást kis huncutságnak képzelik sokan. Jó lesz ha rendes büntetések járnak utána és nem csak fejcsóválás.
2011. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha ennél gyorsabban jön a két gyerek, akkor miért jár neki kevesebb?"

Azért, mert egyszerre egy ellátás jár egy családnak. Mint ahogyan nem kapsz egyszerre fizetést és táppénzt, ez sem jár. Így lett a jogszabályban rögzítve.

2011. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel az igénylőlapon kijelented, hogy nem kaptok más ellátást, igy nem csak a pénzt kell kamatostul visszafizetni, hanem okirathamisitás is.

Mellesleg a párod nem dolgozik, hogy gyest akar igényelni???

2011. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azért, mert egyszerre egy ellátás jár egy családnak."


miért? ugyanannyit "rak le az asztalra", mint a másik. miért kap kevesebbet?

van rá értelmes válaszod? "mert ez a törvény" nem játszik...

2011. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!