Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy vendéglátóipari egységb...

Ha egy vendéglátóipari egységben a nyugtán rajta van a felszolgálási díj akkor azt kötelező kifizetni vagy lehet érte reklamálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
fúj de utálom az ilyen dolgokat. vagy eleve kalkulálják bele az árba vagy bízzák az emberre hogy mennyi borravalót ad. az talán más dolog ha kint a kerthelységben eszel és ráírják hogy a kinti kiszolgálásért plusz valamennyit felszámolnak. egyébként szerintem ez nem legális, de nem vagyok szakértő.
2011. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az annyi, és ki kell fizetned. Az étlapon rendelés előtt olvashattad, utólag már nem reklamálhatsz emiatt. Én azért tartom szemétségnek, mert ha nem figyel az ember, előfordulhat, hogy ezen felül ad még borravalót. Ezért én mindig megnézem, hogy a számla tartalmaz-e szervízdíjat.
2011. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
kedves hozzászóló, már miért ne lenne legális? külföldön évek óta így működik, hogy kiszámlázzák a felszolgálási díjat is, és nincs a "vajon mennyit adjak borravalónak" döntésképtelenség.
2011. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok. külföldön élek szóval nagyon is tudom hogy mennek a dolgok. itt németben néha azt írják a számlára hogy a borravaló nincs benne az árban. ami szerintem korrekt, mert így eldöntöd hogy adsz e vagy sem. és hacsak nem valami írtó bunkó a pincér akkor úgyis ad az ember. az viszont felháborító hogy "felszolgálási díjként" hozzáadják és feltételezem utána még várják is pluszban a borravalót és te vagy a smucig bunkó vevő a szemükben ha nem adsz. tehát még te érzed magad kellemetlenül.

hozzáteszem nem azért felháborító mert smucig vagyok (hiszen mindig adok borravalót) hanem azért mert a borravaló az egy olyan dolog hogy akkor ad az ember ha meg van elégedve a szolgáltatással tehát opcionális. mert tegyük fel elmész egy helyre írtó bunkók veled, sokat is vársz az ételre stb és még kifizettetik veled a borravalót is, holott normál esetben egy fillért sem adnál. na nem szeretem az ilyen dolgokat.

2011. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sztem is baromi felháborító...nem egyszer volt már olyan h bunkó volt a kiszolgálás sööt egyszer penészes kenyeret adtak és felszámolták a borravalót...na mindegy szóval akkor mindenképp ki kell fizetni :S
2011. márc. 5. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Felszolgálási díj nem egyenlő a borravalóval.


Amit elfogyasztasz, az a termék ára, a hozzá tartozó felszolgálás/helyiséghasználat a felszolgálási/szervízdíj. Tehát nem 10%-kal többet fizetsz, hanem elvileg (elvileg... Mo-on persze ezt sem így csinálják) ennyivel kevesebbe kerül(ne) ilyen helyen a termék.

2011. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!