Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elköltöznünk?...

Érdemes lenne elköltöznünk? Hová érdemes menni Mo-n belül?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

(A sztorileírás eleje kicsit elüt a kérdéstől, de kellenek ezek az infók, hogy érthető legyen a szituáció)


Én 22 éves vagyok, édesanyámmal élek egy háztartásban az Alföldön.(Kecskemét környéke).


Közben egyetemre (mesterképzés)járok Pest környékére.(nem konkrétan Budapestre).

Már van egy főiskolai diplomám, de sajnos az nem túl piacképes.

A mesterképzés amit most csinálok nappali tagozaton, talán egy fokkal piacképesebb. Ezért szeretném elvégezni.

Még van egy évem hátra belőle.


Édesanyám 63 éves, 40 éve egyéni vállalkozó, saját kis ruházati üzlete van, ami sajnos egyre gyengébben megy..

Ez a város ahol lakunk amúgy is eléggé kevés lehetőséget kínál..:(

Anyu igencsak elkeseredett, úgy érzi nincs már itt miért maradnunk.

A lakhelyünkhöz igazából senki/semmi nem köt minket. Engem is csak a megszokás, a nosztalgia stb..


Anyu komolyan foglalkozik a gondolattal, hogy elköltözzünk Ausztriába, vagy a nyugati határszélre vagy valahova..

Azt mondja ő akár takarítana is, mert az is jobb, mint ami itt van.(ahol jelenleg lakunk)



Bár én vagyok a fiatalabb, mégis én vagyok a kevésbé rugalmas..

Én félek a váltástól..

Anyu meg ugye eladná a házat amiben most lakunk.(egy elég nagy kertes, csalási ház) és inkább költözne egy kisebb bérlakásba akárhova máshova..Az eladásból megmaradó pénzt meg berakná a bankba.


Bár tudja h máshol sincs kolbászból a kerítés, de nagyon menne.

Mondjuk az kérdéses, h el tudnánk-e adni ezt a házat a mai ingatlanpiacon:S Ebben a városban sem túl jó az ingatlanhelyzet.


Szóval nem tudom mi lenne a jó..

Sajna munkám egyelőre nekem sincs, és látom h anyu üzlete is tényleg nagyon rosszul megy..

De édesanyámnak is hiába van 40 éves kereskedelmi, egyéni vállalkozói gyakorlata, beszél 2 nyelvet, szerintem 63 évesen munkát ő nem nagyon kapna..:(

Max takarítóit, amit ő szívesen elfogadna..

De én nem hiszem h ez a helyzet így működőképes volna..

Össze vagyok zavarodva.. Nem tudom mi a kiút:(



Tudom rugalmasabbnak kéne lennem, de nagyon félek.


Érdemes vajon a mostani (nem túl sok lehetőséggel kecsegtető) életünket felrúgni, és megpróbálkozni valahol máshol?


Hová lenne egyáltalán érdemes menni?


Bocsi ha túl hosszú lett, köszi ha válaszoltok.


2011. márc. 4. 17:32
 1/6 A kérdező kommentje:

*családi


Amúgy hogy érdemes egy ilyen váltásba belefogni?

2011. márc. 4. 17:36
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyébként az Ausztriába költözéstől én tántorítottam el anyut, mert úgy gondoltam az talán tényleg túl nagy lépes lenne.

Mégiscsak egy másik ország, anyu meg a nyelvet se beszéli.

(bár ő ezt nem tartja problémának, mondván h a takarításhoz úgyse kell nyelvtudás, vagy amennyi kell azt megtanulja.)


Most végülis abban állapodtunk meg, h meghirdetjük a házat amiben lakunk, hogy megtudjuk, kapnánk-e érte annyit, amennyit szeretnénk..

2011. márc. 4. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lenne pár észrevételem:


Nagyon rossz ötlet úgy külföldi munkát vállalni, ha az ember nem beszéli a nyelvet, hiába csak a "szomszédba" megy ki és hiába csak "takarítani". Például, hogy váltja ki a munkavállalásit, hogyan keres majd ott állást és majd honnan fogja tudni, hogy mit kell csinálni (például megmondják mondják neki, hogy xy emeleten csak akkor takarítson, ha már elment mindenki, a másik emeleten szedje le a függönyöket, a wc-ket 2 naponta súrolja ki stb.)? Arról nem is szólva, hogy rengeteg román, bolgár, szlovák munkavállaló is bevállal takarítást "óccsóér" és ők még a nyelvet is beszélik, ráadásul nem 63 évesek! Sok helyen már 50 felett sem szívesen alkalmaznak embereket fizikai munkára; ráadásul én sem vennék fel egy nagymama korú (elnézést a kifejezésért) nőt még házvezetőnőnek sem, mert rossz lenne nézni, hogy a fájós derekával hajolgat...


A másik dolog, hogy Ausztriában (sőt, a határhoz közeli magyar városokban is) eszméletlenül magasak az ingatlanárak a Dél-Alföldhöz képest. Oké, hogy recesszió van és mindenhol estek az árak, de ez sajnos a ti házatokra is vonatkozik. És nem nagyon valószínű, hogy lesz vevő annyiért a házatokra, amennyiért el szeretnétek adni. Például a mi relatíve fiatal 150nm-es házunkért (K-Mo, kisváros), amit nagyon szépen felújítottunk kívül-belül, gyönyörű kerttel annyit kapnánk, amennyiért Debrecenben (nem Ausztriában és még csak nem is Nyugat-Mo.-n!) egy jobb 1+2 félszobás lakást, vagy egy átlagos 80-85nm-es lakást lehetne venni. De még ennyiért sem biztos, hogy találnánk rá vevőt!

Szóval, mindenképp alaposan utána kell járni a dolgoknak, pl. hogy hol milyen házba/lakásba akartok költözni és az mennyibe kerül, mert könnyen hoppon maradhattok, ha "hirtelen felindulásból" az összes pénzeteket beleölitek egy másfél szobás lyukba, amiből már nem fogtok szabadulni.

De mindenek előtt azt kellene kideríteni, hogy anyukád egyáltalán találna-e munkát, mert ez az ő korában sajnos, nem nagyon valószínű. És ha nem sikerül stabil munkahelyet találni, akkor a költözködés és házeladás teljesen felesleges.


Szóval, én a helyetekben először munkát keresnék, és ha kapnék, akkor is minimum fél-egy évig egy olcsóbb albérletben laknék, mielőtt meghirdetném a házam, mert ha hirtelen megszűnne a munkahely, akkor is lenne hova mennem.

De szerintem, 63 évesen már csaknem lehetetlen új országban új életet kezdeni, pláne úgy, ha semmi piacképes tudása nincs az embernek és a munkában (ha egyáltalán kap!) sincs semmi perspektíva... Az ilyesmibe 20-30 évesen még bele lehet vágni, de akkor sem úgy, hogy a fő cél egy takarítói állás lesz (tudom, hogy sokan "kulimunkát" végeznek kint, de azt csak addig csinálják, amíg nem találnak a végzettségüknek megfelelő melót, vagy el nem végeznek egy kinti képzést).


Szóval, én azt mondom, hogy legjobb(!) esetben is csak kicsivel lehetne jobb, mint most, de jó eséllyel rosszabbul jöttök ki a dologból, mint ahogy belementetek. Mert kettő hatalmas "HA" (munka valamint az, hogy a jelenlegi házatokat jó áron eladjátok) is van a tervben és ráadásul az egyik (munkahely) kulcsfontosságú!

Vagyis megismétlem, hogy először próbáljon meg munkát találni, és csak azután kezdjetek el a többi dolgon gondolkodni, semmiképp sem fordítva! (Azaz nehogy felszámoljatok mindent a jelenlegi városotokban és kimentek az ismeretlenbe "szerencsét próbálni", mert ennek szívás lesz a vége.)

2011. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben érdemes lenne az egyetemedhez közel munkát keresnie. Ha talált munkát, akkor költözzön oda albérletbe és kezdje árulni a házat. Lehet, hogy évekig tart, mire vevőt talál rá, de addig is el tudjátok tartani magatokat. Albérletet könnyű találni, rengeteg van.
2011. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, esetleg arra nem gondoltál, hogy édesanyád helyett te mennél ki Ausztriába? ( szünet időben ideglenesen) Sokan azt csinálják, hogy 2 hónapra kimennek mosogatni, takarítani. Ilyenkor "ingyen" lakhatnak egy munkásszállón és álltálában kaját is adnak. Tehát a kereseted jelentős részét haza tudod hozni. De persze, ez igazi alja meló és megdolgoztatják az embert és tudni is kell a nyelvet ( alapfeltétel, különben nem vesznek fel senkit még takarítónak sem)

Viszont ha ügyes az ember, akkor 1 millához közeli összeget haza hozhat, amivel talán lehet kezdeni valamit. Például a vállalkozásban profil váltást kéne csinálni, ha nem megy. Olyat kell nyújtani a városban, amire nagy a kereslet.


Az pedig, hogy hová érdemes menni? A válasz sehova :D

Mindenhova pénz kell és sehol sincs leányálom kezdet. Az átlag ember külföldön is átlag. Sajnos csak a filmekbe van "amerikai álom"

2011. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az kimaradt, hogy külföldön egy szimpla mosogatói, vagy takarítói állással nem lehet eltartani egy családot.

A külföldi lakások többsége dupla annyiba kerülnek, mint a Budapestiek. Tehát az itthon házatok eladásából nem valószínű, hogy kint tudtok venni, akár egy kis lakást is. Maximum esetleg valami gettóban talán :)

Tehát nagy valószínűségél bérelnetek kéne lakást. A lakás bérlésről annyit kell tudni, hogy a fizetésed fele elmegy a bérlésre és a kaja is drága kint és nem maradni semmi.

Maximum úgy lehet megélni ha mindenki dolgozik a családban, máshogy nem nagyon működne

2011. márc. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!