Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vateráról rendelek árut,...

Ha vateráról rendelek árut, de nem kapom meg, miután már feladtam csekken a pénzt, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Még nem történt velem ilyen, de most egy nagyobb költséget szeretnék kiadni, és kicsit félek tőle...
2008. febr. 3. 15:07
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha nagyobb összegről van szó akkor a postázást vagy csomagként vagy ajánlottként érdemes kérni. Ha elveszne akkor a feladó kérhet kártérítést és abból vissza tudja fizetni amivel tartozik (csak a feladási díj nemtom hányszorosát fizetik,így ha annál nagyobb értékért vásároltál ő sem tudja a teljeset visszatéríteni).

Ha arra gondolsz,hogy esetleg az eladó fel sem akarja adni,akkor érdemes az értékeléseit megnézni.

Többet én sem tudok,talán a vatera szabályzatban van valami,ha van időd elolvasni.

2008. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
akkor tanulj belőle, legközelebb csak utánvétellel rendelj bármit előre sose...
2008. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A partner értékelései sokat elmondhatnak, érdemes megnézni. Ha van hasonló probléma miatt negatív értékelése inkább ne üzletelj vele. Ha sok pozitívja van, akkor is csak ajánlva kérd a terméket, mert így a posta is felelős érte, ha elveszik, kártalaníthat.

De ha nagy értékről van szó és félsz, a legjobb mindenképpen, ha személyesen veszed át.

2008. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első kör: vedd fel a kapcsolatot az eladóval és kérdezd meg, hogy megkapta-e a pénzt.

Ha igen, kérdezz rá, hogy mikor adta fel az árut. Sajnos eladóként jártam úgy, hogy hiába adtam fel a pénz megjövetelekor, a posta lenyúlta a cuccot és újra kellett küldenem egy másikat.

Második kör: Ha nem tudod elérni, vagy az első kör nem járt eredménnyel akkor először adj negatív értékelést a részletes leírással és követeld vissza a pénzedet.

Harmadik: ha az első kettő eredménytelen, akkor jelentsd fel, a rendőrség kérheti a vaterától az ilyenek személyes adatait és a vatera ki kell hogy adja.

2008. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Utánvétellel szerettem volna, csak még nincs annyi értékelésem, mert új vagyok)
2008. febr. 11. 09:07
 6/6 anonim válasza:
100%
Kérd, hogy ajánlottan adja fel, nyomon tudod követni!
2008. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!