Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vernek mindig át a pooC-ba?

Miért vernek mindig át a pooC-ba?

Figyelt kérdés
Számtalan alkalom volt már, hogy más árat húztak le, nem az ami a termékhez van kiírva. Leellenőrzőm a súlyát és mindig egyeztetek az alatta lévő árral, s mást fizettetnek ki. Sajnos árellenőrző nincs, és hipermarketbe hétközben nem tudok menni, ha meg valamit hétvégén elfelejtek megvenni, valahonnan csak meg kell azt vennem. A környékünkön meg sajnos csak az van és egy kis non-stop de ott 3x árak vannak. Ha nagyon nincs rá szükségem és időben észreveszem, akkor otthagyom, de sokszor csak a legszükségesebb dolgokért megyek be.
2011. febr. 22. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert köcsögök!!! Érdekes módon nekem a legdrágább terméket húzta le kétszer "véletlenül" minap... Még jó hogy észrevettem.
2011. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem direkt van. Ha észreveszed azonnal szólj muszály lesz korrigálnia.

Én jártam úgy, hogy észrevettük itthon, hogy két ezerrel többet fizettünk a boltban mint kellett volna másnap ugyanaz az eladó volt szoltunk neki és kiderült a kétszáz forintos uborkát ütötte el egy nullával.

2011. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Én sajnos a cba-ban járok így mindig.
2011. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy szándékos lenne. Valószínűleg központilag nem jött le nekik az árváltozás, tehát a dolgozók nem tudnak róla, hogy drágult a termék, ezért nem is cserélik le az árat, maximum, ha a pénztárnál derül ki.

Egyébként ott van a panaszkönyv, lehet bele nyugodtan írni, ha már megelégelted a dolgot, illetve, ha már kifogytál a türelmedből, azt is megteheted, hogy azon az áron viszed el a terméket, amennyiért az ki van írva. A törvény is úgy szabályozza, hogy ami ki van írva, annyiért kell eladni a terméket.

Nem kell ezért a dolgozókat hibáztatni, nem mindig ők a hibásak ilyenkor, de ragaszkodhatsz ahhoz, hogy annyiért vidd el a terméket, amennyiért fel volt tüntetve az ára.

2011. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nem csak a Coop-ban van.
2011. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát nem azért de engem is elég ciki helyzetbe hoztak, mikor lementem ropiért. ki volt írva hogy 70ft egy zacsi.. elő is szedtem a 210 ft-omat (annyi volt össz-vissz) és levettem a 3 zacskó ropit.. pénztárnál: 260.. de hogy az hogy jött ki :/ bezzeg hírekbe hallani hogy ha az ember egy 20ft-os rágót ellop máris elzárás, bíróság.. pff, az ilyen lehúzós boltok meg is érdemlik hogy lopkodjanak! :S
2011. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És azt mivel lehet magyarázni, hogy a drága termék az akciós árhoz volt felpakolva... ez bizti szándékos, mert leellenőrizem és az összes rosszul volt feltéve. Ekkora gondatlanságot nem tudok elképzelni.
2011. febr. 22. 11:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell "patáliát csapni".

Tényleg annyiért kell adniuk, amennyi a legalacsonyabb feltüntetett ár.

Ha két ár van kitéve, akkor is.

Ezen kívül a panaszkönyvbe is be tudsz írni, de ennél is hatékonyabb, ha rögtön a fogyasztóvédelemnél teszel írásos panaszt.


Mindig figyelni szoktam, mikor lehúzzák az árut, és ha nem azt írja ki, amit kéne, azonnal szólok. Nem csak én csinálom, a múltkor a S..ban reklamált egy nyudíjas néni, elég "sajátos stílusban", úgyhogy minden vevő értesült, hogy mi mennyibe kerül. :) De igaza volt, úgyhogy visszakérte a pénzét.


Addig csinálják, amíg hagyjátok magatokat, ha mindenki reklamál, (esetleg te is sokszor szólsz), és sorra kapják a büntetést a fogyasztóvédelemtől, majd észbe kapnak.

2011. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!