Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Villanyszámla tatozás behajtása?

Villanyszámla tatozás behajtása?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm lassan egy éve elköltözött a házából,míg ott lakott már akkor rezsi tartozása volt.mióta eljött egy csekket sem fizetett,azóta nem is járt a háznál,nem kérte a szolgáltatás szüneteltetését sem.mennyi idő után kezd el a szolgáltató felszólítások sorozata után polgári peres úton behajtani a tartozást?vagy egyáltalán behajtja?
2011. febr. 15. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy behajtják. De azóta szerintem már ki is kapcsolták a szolgáltatást, így a tartozása már "csak" a mindenkori kamattal nő.
2011. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Behajtóként dolgozom, így biztosan mondhatom, hogy behajtják. Az biztos hogy szolgáltatás már nincs és nem csak kamatozik, de a követeléskezelő cég kezelési költségeit is neki kell kifizetnie. Ha pedig peresítésre kerül a sor, akkor tovább nő az összeg, az illetékkel, a peres költségekkel és az ügyvédi költségekkel.
2011. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

11:35-ös vagyok.

Jó tanács vegye fel a szolgáltatóval a kapcsolatot és kérjen részletfizetést, vagy minimális összeg kezdje el törleszteni az elmaradást. Sokat számít a fizetési hajlandóság.

2011. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én már mondtam neki.de abban a hiszemben van,hogy mivel kikötötték azzal el van intézve.meg elvileg árulja a házat és majd abból a pénzből kifizeti az elmaradt rezsit,mert ő azt hiszi hogy csak azt kell majd neki kifizetni.ugyan így van a víz és a gáz is.
2011. febr. 18. 12:54
 5/5 anonim válasza:

Hát nem csak az elmaradt számlát kell kifizetnie.

Főleg akkor nem, ha már egy követeléskezelő céghez adják az ügyét! Ő is bele gondolhat, hogy mire eladja a házát, addigra sokkal komolyan gondjai is lehetnek belőle.Próbálj vele beszélni.

2011. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!