Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki hogy talált munkát?

Ki hogy talált munkát?

Figyelt kérdés

Hirdetésben (net, újság), ismerős által, munkaügyi központon keresztül?? Mennyi idő után, milyen területen?

/én már másfél éve munka nélkül sajnos/


2011. febr. 8. 23:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Alapítottam egy céget amit a mai napig vezetek, fejlesztek, mindemellett 20 embernek adok biztos megélhetést. Mondjuk ennek már tíz éve, de ma is ezt tenném.
2011. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Győr-Moson-Sopron megyében mindig van. Valaki szabolcsból jött ide, csak a meló miatt.
2011. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Júniusban államvizsgáztam, október óta dolgozok. Apám hallotta, hogy keresnek a munkahelyén mérnököket, ezért utána járt a dolgoknak. Bevitte az önéletrajzomat, majd pár nap után felhívott egy HR-es, hogy be tudnék-e menni interjúra. Természetesen igent mondtam. A megbeszélt időpontban bementem az interjúra, ami 3 ember előtt zajlott. Pár nap múlva újra hívtak, hogy felkínálnának egy pozíciót. Én természetesen elfogadtam.
2011. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban végeztem, azóta fel tudok mutatni két átverős nem fizetős munkanapot, két különböző helyen...munkaügyön regisztrált vagyok, újságot, netet bújom, öönéletrajzot küldök, választ nem kapok...
2011. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
75%

Én is másfél éve vagyok lassan itthon (2009 nyarán végeztem a sulival) és azóta nem találtam munkát, pályakezdő munkanélküli vagyok, a szüleimre vagyok szorulva, szomorú és szégyenlem, de ez van, ismerős nélkül szinte nem lehet elhelyezkedni sajnos. Suliba már csak estin járhatok, mert elmúltam 22, és amúgy is van már egy szakmám, tehát fizetni is kell érte, ráadásul azt sem tudom, mit tanuljak, amire kereslet van, egyszer majdnem elkezdődött egy ilyen esti képzés, két éves lett volna, normális szakma, de kevés volt a jelentkező ezért abba maradt pár hét után, nagyrészt mi is munkanélküliek voltunk, korosztályomból is, szintén szülői támogatással. Nagyon szomorú ez a helyzet ami most van Magyarországon munka szempontjából. A munkaügyi központban az égvilágon semmit sem tudnak segíteni. Nagyon sok ismerősöm van ugyanebben a helyzetben (pl. volt osztálytársaim diplomával nem tudnak elhelyezkedni, de ugyanakkor van olyan volt oszt.társam aki sima érettségivel irodai munkát kapott, másik oszt.társam sima érettségivel postán dolgozik /nem levélhordó, pult mögött van/, mert volt ismerősük, családunkban is van sajnos példa munkanélküliségre, keresztanyám két éve munkanélküli). A beküldött önéletrajzokra választ nem kapok, még visszaigazoló e-mailt sem, bár az is ritka manapság, hogy egyáltalán van hová elküldeni a mailt, a hirdetések többsége, átverős házalós beszélj rá másokat a tutira vállalkozós valami (nem munka, hanem valami) pl. NuSkin és társai.

érettségi+szakma 22L

2011. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos én is másfél éve munkanélküli vagyok!Két szakmám van plusz érettségim!önéletrajzok mennek, sajnos válasz nagy ritkán érkezik rájuk, ha érkezik is elutasítanak, mert vagy túlképzett vagyok az adott munkához, vagy nincs munkatapasztalatom!de könyörgöm, h is lehetne, ha senki sem ad rá esélyt sem!??szomorú, h itt tartunk!:(

24/N

2011. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy cipőben járunk, szakközépiskolai érettségim (adminisztrátori álláshoz megfelel tárgyakat tanultam) és még két szakmám van (az egyik rendes két éves nappali, a másik iskolarendszeren kívüli tanfolyam), a munkaügyibe regisztrálva vagyok...semmit nem segítenek az embernek, pályakezdő vagyok (bár van két évem az egyik szakmám által ugye gyakorlatként, maikor ösztöndíjat kaptam 15.000Ft, abból mindent vontak, kivéve a munkavállalói járulékot, tehát segély nem járt), önéletrajzok mennek...nagy ritkán egy visszautasító e-mail jön válaszként, kétszer voltam ilyen (előttem is leírták) piramiscéges, rábeszélős, házalós, beszervezős előadáson, ilyesmibe nem megyek bele... Ismerős nincs sajnos aki segíteni tudna, pedig minden követ megmozgattunk. (Ráadásul apukámnak dec.31-el megszűnt a munkahelye.)
2011. febr. 9. 00:25
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gimis érettségim van, aztán maradtam ötödévre szakmát tanulni!aztán jött a számviteli szakügyintéző szak amit pénz híján nem tudtam befejezni :( aztán munkaügyi hivatalon keresztül elmentem tanfolyamra 4 hónapra, ott fizettek keresetpótló juttatást!irodai asszisztenst végeztem, de még adminisztrátornak sem vesznek fel, mert nincs gyakorlatom :( én anyumat is most rúgták ki, mert kellett a főnök ismerősének a hely!szörnyű milyen világot élünk!nekem sincs sajnos protekcióm sehová :(
2011. febr. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Munkahelyeket kellene teremteni!nagyon sok a pályakezdő aki nem tud elhelyezkedni.
2011. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én Borsodban lakom, mégis mindig dolgoztam, és találtam is munkát.Tavaly júniusban egyik napról a másikra megszűnt a bolt, ahol dolgoztam, de augusztusban már egy multinál kezdtem, mint középvezető, és nem volt protekcióm.A fizetésem jóval a minimálbér felett van, semmi panaszom nem lehet.

Én azt mondom, hogy az embernek tudnia kell eladni magát.Mindenhova amerikai típusú önéletrajzot küldtem, és 10-ből 8-an vissza hívtak.Én választottam ki ezt a munkát.Szóval egy kis szerencsével szerintem sikerülhet másnak is.

2011. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!