Válás esetén a közös bankban lévő pénz válás előtti elköltését kell-e igazolni a bíróság előtt?
Ez hihetetlen, hogy az egyik fél, ha akarja, csak úgy "félreteheti" magának a nagyobb összegű közös vagyont szerencsejáték/utazás...stb kifogással!
Akinek ilyen tapasztalata volt, vagy tud ilyenről, ahol biztosan így történt, vagy ismeri az idevonatkozó jogaszabált (pl. bíró), őket kérdezem! Mire hivatkozott a pénzt elköltő, nem kellett igazolni ezt a bíróságon? És hogyna győzte meg a bíróságot?
Konkrétan ez a kérdésemet akartam kiemelni, de másodszorra nem lehetett:
http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..
Valaki ezt írta:
"Igen, ez egészen biztos, viszont ha a férjed ezt egyáltalán nem így szeretné, nem akarja elismerni, akkor szinte mindent el fog követni, hogy a bankban összegyűlt pénz egyszer csak eltűnjön...
Tapasztalat..."
Szerencsejátékra, utazásra hivatkozva a bíróság nem kéri a számlát, nem kell neki igazolni valamivel??? Nem kell ehhez valakinek tanuskodni, hogy ott látták...stb?
Nem, ezt csak így bemondásra nem fogják elfogadni a bíróságon. Bizonyíték, számlák, banki bizonylatok kellenek. Abból sem feltétlenül mindig egyértelmű, hogy a közös számláról éppen ki költött.
Másrészről a korábbi költekezéseket válásnál nem nézik, mindig az aktuális meglévő vagyont osztják. Tehát hiába volt korábban 10 milliótok a bankszámlán, ha most csak 10 Ft van, akkor azt fogják osztani. A válás beadása előtti dolgokat nem veszik figyelembe egyszerűen.
Ha a vagyon meglévő, akkor alaphangon felezik. Ha valamelyik fél tud bizonyítani összegszerűen, hogy mennyit tett hozzá, akkor e tekintetben változhat az elosztás aránya.
Ilyet, hogy lefoglalja ezt a vagyont, nem teheti meg. Sőt, a bíróságot lehet kérni, hogy zároltassa a számlát, így egyik fél sem tud az eljárás végéig levenni egy forintot sem róla (érdemes megjátszani mielőtt leüríti valamelyikőtök).
Tehát a válás előtti közös számla és azon lévő összeg változása inkompetens. Csak a válás beadása utáni vagyont osztják. Szerencsejáték meg utazás pedig abszolute elégtelen indok bármire is, főleg hogy mindkét esetben luxusról beszélünk, nem létfenntartáshoz szükséges dolgokról.
Ha mégis ez a helyzet, akkor valószínűsíthető az ítélő bíróság elfogultsága, amely akár korrupcióig is visszavezethető.
Amennyiben van ügyvéded, járjatok utána, illetve kérdezd meg erről őt is.
A teljes ügyirat ismeretének hiányában itt csak tippelgetni tudunk a pár sorból amit leírtál.
Köszönöm!
Nincs szó most válásról, csak tájékozódom erről is. Felmerült bennem, hogyha a férjem megismerne valakit, akkor ezek szerint, mihelyt megtudom, meg kéne előznöm és beadni a válást ilyen szituban? Mert ha ő adná be, logikus, hogy előtte áttenné máshová a pénzt, amit ráadásul valamennyire érthető, hogy a magáénak érez, mivel külföldiként és a nagy munkanélküliség miatt nem dolgoztam eddig, amióta együtt vagyunk, az ő keresete. (Akkor feladtam az addigi munkámat, hogy hozzá költözhessek, mivel az ő jövedelme az enyém többszöröse, és azt pedig ő nem akarta, hogy távol dolgozzak, és csak pl. havonta - 2 havonta találkozzunk.)
Nagyon kiszolgáltatott helyzet lenne, mert pl. mi van, ha nem is akarna válni, és befejeződne a románc...stb?
Nem biztos, hogy ilyen helyzetben időm lenne ezeknek utánanézni (egészségügyi gondok, kisgyerek...stb, most sincs időm mellette mégegyszer átolvasni ezt a pár sort), ezért tájékozódom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!