Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás vásárlás illetve eladást...

Lakás vásárlás illetve eladást illetően milyen költségek vannak?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy az ügyvédet a vevő fizeti. Van egy kis garzonom amit úgy 5 millióért el lehet adni és egy másik városban szeretnénk venni egyet közösen a párommal az addig félretett pénzünkből(3millió) és esetleg max 2millió hitel 1,5-2 évre. A lakást amit venni szeretnénk 6-10 millió között nézzük de jó lenne ha 8ban megállna. Milyen nem várt költségekkel kell számolni állam bácsi részéről?
2011. jan. 31. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagyon szerzési illetéket kell fizetni. Ha egy éven belül megveszitek az új lakást, akkor csak a különbözet után fizeted, persze ezt kérvényezni kell az adóhivatalnál.

És adózol is az eladott lakásod ára után ha 5 éven belül vetted.

2011. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
örököltem 4 éve és tavaly fizettem ki belőle a haszonélvezőt a lakás önkormányzati volt de már a mamámék is törlesztették én meg tovább. az örökléskor 4,3 volt a becsült érték 800at fizettem a haszonélvezetért
2011. jan. 31. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!