Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg gazdálkodn...

Hogyan tanuljak meg gazdálkodni havi 3000Ft-ból úgy, hogy jusson is, maradjon is?

Figyelt kérdés

Nem fogom sajnáltatni magam, nem ez a célom!Csak szeretnék segítséget kérni, hogyan tanuljak meg gazdálkodni.

A szüleim kb. 5 éve nyitottak egy bankszámlát nekem, erre utalják a zsebpénzemet.Ez kezdetben 1000Ft volt, majd 2000Ft, tavaly óta pedig 3000Ft havonta.Ugye akkoriban, amikor megnyitották a szálát nekem, én még nem vásároltam semmit, hiszen 10-13 éves kor körül nem is jártam városba, csak a szüleimmel és ők meg is vették a szükséges dolgokat.


A 2010-es év anyagilag tönkre tett.Év elején majdnem 50.000Ft-m volt a kártyámon, ez év végére 15.000-re csökkent, hiába kaptam havi 3000Ft-t.

Nem, nem herdáltam el a pénzt.Nem vettem semmi olyat, ami szükségtelen, haszontalan.

Mióta nővérem egyetemista nem állunk olyan jól anyagilag, de ez érthető.

Gyakran volt olyan, hogy suli után elmentem vásárolni, de anyum nem adott pénzt, mert nem volt itthon készpénz.Ilyenkor kártyával fizettem a boltban, vagy vettem le készpénzt a kártyámról, a lényeg, hogy saját pénzből fizettem.Ez néha-néha még oké, de sajnos egyre gyakrabban előfordult, hogy nem kaptam meg az adott dolog árát.

Ez pedig megviselte a pénztárcámat, mert tudom, hogy nem állunk túl fényesen anyagilag, ezért sosem volt képem odaállni, hogy adja már meg a pénzt.


Legtöbbször ruhára, kozmetikumra (testápoló, tusfürdő, betét, tampon, vatta, sminklemosó, tonik, arckrém, sampon, balzsam...) költöttem.Ezek pedig nem luxuscikkek, azt hiszem.


Idén is biztos lesz sok minden, amit magamnak kell megvennem.

Adnátok néhány tippet, hogy hogyan tanulhatnék meg gazdálkodni 3000Ft-ból?

15/L


2011. jan. 9. 18:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A sminklemosó tej nem csak a smink eltávolításához szükséges.

Nap közben különböző szennyeződések tapadnak a bőrre, amit este le kell tisztítani, majd tonizálni, végül pedig táplálni acrkrémmel.Különben mitteszerek, pattanások alakulhatnak ki.Tehát a smink és egyéb szennyeződés eltávolítására való arctejet így is úgy is használom.Sminkből pedig jó minőségű, viszonylag olcsó sminket használok, gyakran kapok "használt" sminket nővéremtől (amit magának vett, de már nem használja).Tehát sminkre félévente max. 2000-et költök, a sminklemosó pedig 600Ft, ami kb. 1,5 hónapra elég.

2011. jan. 14. 20:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy beleszólok, de az arcodat a napközben ráragadt szennyeződésektől szappannal, tusfürdővel le tudod mosni. Az a 600 Ft 1,5 havonta szerintem nagyon sok. Két hónap alatt átlagosan 2x600 Ft-ot költesz erre, az a 2 havi zsebpénzednek nagyon nagy része. Nekem nem érné meg.
2011. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia!

Én majdnem minden kozmetikumot DM-ben veszek kuponfüzettel, így alkalmanként 15-25%-al olcsóbb mint máshol.Nagyon szeretem a Balea termékeket, arclemosó stb, emelett AVON-ozok is de már ritkábban mert csak saját magamnak rendelgettem, viszont ők már 15% engedményhez 5000 ft-nyi vásárlást várnak el.

Nagyon beváltak nekem a Lush samponszappanjai, főleg az algás. 2000 ft körül van, de kb 5 hónapig kitart úgy, hogy ketten használjuk heti 2 mosásra.Nincs benne SLS, ami nem hátrány ha ekcémás vagy.

2011. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!