Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg gazdálkodn...

Hogyan tanuljak meg gazdálkodni havi 3000Ft-ból úgy, hogy jusson is, maradjon is?

Figyelt kérdés

Nem fogom sajnáltatni magam, nem ez a célom!Csak szeretnék segítséget kérni, hogyan tanuljak meg gazdálkodni.

A szüleim kb. 5 éve nyitottak egy bankszámlát nekem, erre utalják a zsebpénzemet.Ez kezdetben 1000Ft volt, majd 2000Ft, tavaly óta pedig 3000Ft havonta.Ugye akkoriban, amikor megnyitották a szálát nekem, én még nem vásároltam semmit, hiszen 10-13 éves kor körül nem is jártam városba, csak a szüleimmel és ők meg is vették a szükséges dolgokat.


A 2010-es év anyagilag tönkre tett.Év elején majdnem 50.000Ft-m volt a kártyámon, ez év végére 15.000-re csökkent, hiába kaptam havi 3000Ft-t.

Nem, nem herdáltam el a pénzt.Nem vettem semmi olyat, ami szükségtelen, haszontalan.

Mióta nővérem egyetemista nem állunk olyan jól anyagilag, de ez érthető.

Gyakran volt olyan, hogy suli után elmentem vásárolni, de anyum nem adott pénzt, mert nem volt itthon készpénz.Ilyenkor kártyával fizettem a boltban, vagy vettem le készpénzt a kártyámról, a lényeg, hogy saját pénzből fizettem.Ez néha-néha még oké, de sajnos egyre gyakrabban előfordult, hogy nem kaptam meg az adott dolog árát.

Ez pedig megviselte a pénztárcámat, mert tudom, hogy nem állunk túl fényesen anyagilag, ezért sosem volt képem odaállni, hogy adja már meg a pénzt.


Legtöbbször ruhára, kozmetikumra (testápoló, tusfürdő, betét, tampon, vatta, sminklemosó, tonik, arckrém, sampon, balzsam...) költöttem.Ezek pedig nem luxuscikkek, azt hiszem.


Idén is biztos lesz sok minden, amit magamnak kell megvennem.

Adnátok néhány tippet, hogy hogyan tanulhatnék meg gazdálkodni 3000Ft-ból?

15/L


2011. jan. 9. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyezkedj otthon, hogy mi az, amit ebből kéne megvenned...

Te vagy otthon az egyetlen, akinek betét/tampon/sampon/stb kell? Ezeket nem lehet bevonni a heti nagybevásárlásba?

De az lenne a legjobb, hogy ha meg tudnád neki mutatni, hogy pontosan mikor mire költöttél mondjuk az elmúlt fél évben, és talán ez lehetne tárgyalási alap...

2011. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Én diákmunkát vállalok, és most 449 az alapórabér bármely munkára, bárhol az országban, ettől csak több lehet műszakpóték miatt is. Na most ha én 5 napot elmegyek a hónapban dolgozni, azért kb 20000Ft-ot kapok, ami után nem kell adózni, csak balesetbiztosításra vonnak le 500 Ft-ot. ha jól tudom, a kiskorúak foglalkoztatási korhatára15 év, de sok helyen 16 az életkori kötöttség. Esetleg nézz körül a fürge diák, minddiák, meló diák, topjob, multijob honlapján, hátha megtetszik valami. Sok a betanított gyári munka, meg sok a 4 órás szórólapozás. sok sikert
2011. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha szoktatok együtt havi vagy heti nagy bevásárlást tartani bev. kp-ban, akkor a végén felsorolt dolgokat ott megvehetnétek, és akkor a szüleid fizetnék. Úgyis kell a többieknek is tusfürdő stb.

Ezen kívül mire szoktad még felhasználni a zsebpénzedet? Nálunk úgy volt, hogy én pl. abból vettem bérletet, osztálypénzt fizettem (de emiatt többet kaptam eleve). Kaját vihetnél otthonról (nagy bevásárláskor ott is vetethetsz magadnak tízóraira valót). Ruhát mindig akkor vettem, mikor jött a téli vagy nyári szezon, így néhány hónap alatt félre tudnád tenni az ehhez szükséges pénzt. Mennyit jársz szórakozni? Azon sok pénzt el lehet verni, de ezen a téren nem tudok tanácsot adni.

2011. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak otthon végezhető internetes munkák is. Anyukád, vagy apukád nevében te is végezheted, így a bejövő pénz a te bankszámládra mehetne.
2011. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. ha neki veszel valamit, kérd el az árát előre. Ciki, nem ciki, fogadd el, hogy ez így működik.

2. próbálj meg egy darabig most nem venni ruhákat.

3. a kozmetikumokon rengeteget lehet spórolni. Menj be egy gyógyszertárba és nézd meg, mit tudsz onnan beszerezni. A gyógyszertári cuccok nagyon jók, és olcsók is. Sampont, testápoló krémet, arckrémet, balzsamot tudsz ott venni. Ezek általában nem illatosítottak, de nem is olyan nagy baj, magadra fújsz dezodort vagy parfümöt és senkinek nem tűnik fel :)

4. ha szoktál vásárolni "csak egy szendvicset", akkor ne tedd, vagy legalábbis szorítsd minimálisra.


Sajnos ma rengeteg háztartás van ilyen helyzetben, hogy egyszerűen nem bírják anyagilag az igényeiket. Felnőtt fejjel is ugyanezekkel a módszerekkel tudok például én spórolni.

És még egy: ha alapvetően jó tanuló vagy, akkor csínján bánj a diákmunkával. Csábító, hogy most azonnal lehet némi pénzed, de hosszú távon jobban jársz a tanulással.

2011. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igaza van annak, aki azt írta, hogy nem csak én használok sampont, balzsamot, tusfürdőt, testápolót.Csak én mindenből mást használok.Tusfürdőből és testápolóból azért kell külön használnom, mert bőrtbetegségem van (ekcéma).A tusfürdőt (snonas) boltban veszem 350Ft-ért és 500ml vagy 750ml a kiszerelés, ez sokáig kitart, úgyhogy megéri.A testápolóm gyógyszertári 500ml 1000Ft (dermax), ez is kb. 2 hónapig kitart:)

Sampont és balzsamot jelenleg syosst használok, de annyira nem vált be, nem veszek többet ilyet:/ Sampont külön használunk, kinek mi vált be.

Viszont ma mentem rossmanba tampont venni, mert akciós és reggel elkértem az árát anyumtól, így biztosan nem zsebpénzből vettem:)

Kaját itthonról hordok általában.


Diákmunkát nem szeretnék vállalni évközben.Van egy osztálytársam, akik elég rossz helyzetben vannak.A szülei munkanélküliek lettek, 3 gyerek van.Az osztálytársam a legidősebb.Alig tudnak megélni.Jelenleg az osztálytársam dolgozik havi 10 napot, így kap kb. 35.000Ft-t, de a munka annyira elveszi az idejét, hogy nem tud tanulni.Félévkor 1-2-esei lesznek.

Mi hál'istennek nem állunk ilyen rosszul, úgyhogy ha nem muszáj nem suli mellett nem dolgozok:/

Nyáron persze keresek majd munkát, mert szeretnék már dolgozni, csak most a tanulásra is kell koncentrálnom.


Köszönöm a válaszokat!Megy mindenkinek a zöld kéz:)

2011. jan. 10. 18:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Érdekel a sport? Állítólag a lányoknak különleges érzékük van a tippeléshez, megtöbbszörözheted a pénzedet sportfogadásokkal:)
2011. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szeretem a sportot, űzni:) Kézilabdázok és itthon szoktam tornázni néha, plussz ha kicsit szárazabb idő lesz megyek kocogni.

Nem fogadni akarok...Van egy ismerősöm aki focimeccsekre szokott fogadni és hát sokszor veszít.A fogadás két oldalú dolog, lehet, hogy nagyot kaszálok, de lehet, hogy elbukom...És a sok kicsi elbukott pénz sokra menne, ha még az enyém lenne.

2011. jan. 14. 18:57
 9/13 anonim ***** válasza:
ne sminkelj. Iskolába minek? Sminklemosó->gondolom, valamit le is kell mosni. Azon meg tudsz takarítani némi pénzt.
2011. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vaterázz,teszvezezz,rengeteg pénzt tudsz vele spórolni a kozmetikumokon.Fillérekért vannak jó minőségű Avonos v más samponok,betét is szokott lenni,ha bp.i vagy,még pk.t sem kell fizetned.Alig pénzért vannak olyan kozmetikumok,sminkszerek,amiből éppenhogy hiányzik,csomagokban is,tehát már bontott,ha nem ellenszenves az ilyesmi,azokat is bevállalhatod.
2011. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!