Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van lehetőség valódi...

Hogy van lehetőség valódi tőzsdén kereskedni?

Figyelt kérdés

Tehát nem a tőzsdén kívüli online CFD kereskedésre gondolok hanem amikor tényleg van mögöttes termék?

Vagy az ugyanaz? És a legtöbb Forex trader is mind CFD-s?


2010. dec. 25. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a fogalmakat. A FOREX és a CFD két különböző dolog, de mindkettő OTC (azaz tőzsdén kívüli) piac. Mögöttes termék a CFD mögött van, ha pl. DAX index CFD-vel kereskedsz, akkor a mögöttes "termék" a DAX index. Persze CFD nem csak indexre, hanem árura, részvényre, kamatra és még sok másra létezik.


Ha konkrét, tőzsdén jegyzett részvényt akarsz venni, akkor ezt is megteheted a brókercégeken keresztül, de itt nem a kizárólag FOREX-szel foglalkozó online cégekre gondolok, hanem a nagyobbakra, mint pl. a Saxobank.

2010. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nos utólag észrevettem már,hogy hülyeséget írtam mert tényleg tőzsdén kívüli mindkettő. De látom értetted mire gondolok. A lényeg,hogy akkor keressek egy brókercéget ahol lehet tudnék venni jegyzett részvényt. Ilyen a Buda-Cash center pl. igaz?

Egyébként nagyon fiatal vagyok,de mondani szokták,hogy egyszer valahol el kell kezdeni.

2010. dec. 25. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen a Buda Cash-nél tudsz venni részvényt is, de nem az Internetes kereskedési rendszerükön keresztül, hanem személyesen vagy telefonon kell megbízást adni a brókernek.
2010. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!