Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Látta vki kb.2 hete a TV2-n a...

Látta vki kb.2 hete a TV2-n a Naplót, amiben a siralmas nyugdíjról volt szó? Ezzel kapcs-ban kérdeznék, részletek lent.

Figyelt kérdés
Volt benne egy pü-i szakember, aki 3 családnál kiszámolta, hogy mennyit kellene havonta megtakarítaniuk ahhoz, hogy kb. annyi nyugdíjat kapjanak, mint most a fizetésük. Mondta, hogy kb.30eFt-ra számíthatnak, ha nem tesznek félre. Ezt a siralmas összeget ugye csak az államnak fizetett nyugdíjjárulék alapján mondta? Aki fizet magánnyugdíjpt-ba, annak azért jobb a helyzete a jövőt illetően, ugye?
2010. nov. 22. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
kb tök8, mert mire nyugdíjas leszel, megéred vagy a 70et, utána meg már nem sokat fogsz élni, ha szerencséd van még megéred a 90et is, amugy meg orbánék készülnek lenyuúlni a magánpénztárból is a pénzt, szóval elképzelhető hogy onnan sem lesz semmid egy idő után
2010. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most komolyan!Milyen formában érdemes akkor elő-takarékoskodni???Életbiztosítás?Vagy már tényleg semmi sem biztos,csak ha az emer itthon rakosgatja a kis pénzt havonta a boritékba?
2010. nov. 22. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem alapból nem lesz nyugdíj mire mi odaérünk:(((
2010. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Talán még az önkéntes nyugdíjpénztár lehet lehetőség, de ahogy én látom, odafent majd még ezt is meg fogják csapolni valamilyen adóval.
2010. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magánnyugdíj segít annyiban, hogy nem vagy az államnak kiszolgáltatva a teljes nyugdíjaddal kapcsolatban. Az állam mondhatja egyszerűen azt, hogy "bocs, nincs pénzem x tízezer Ft nyugdíjra, csak annak a felére, sorry", míg a magánnyugdíjpénztár esetén láthatod, hogy az életed során mennyit tudtál felhalmozni. Az utóbbi egyébként azért is jó, mert bátorít a szabályos adózásra (hiszen ha több adót fizetsz, több megy a nyugdíjalapodba is). Tehát az állami nyugdíj egyáltalán nem garancia.

És természetesen emellett is érdemes megpróbálni előtakarékoskodni... ha van rá lehetőség.

2010. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Harmoka ***** válasza:

Attól függ hány éves vagy! Ha elég fiatal vagy és takarékoskodsz, talán ki tudod egészíteni annyira a nyugdíjadat, hogy megélj belőle ( ha közben nem emelik 80 évre a határt), ha idősebb vagy akkor a magánynyugdíjaddal kiegészítve sem kapsz túl sokat, megélni abból sem fogsz (csak ha a mostani kereseted 500 e Ft, ha alacsony fizetésed van akkor a nyugdíjad pont az éhenhaláshoz lesz elég.

Ezért keresek most én is olyan lehetőséget amiből még tudok olyan megtakarítást kihozni, (49 éves vagyok) hogy ki tudjam fizetni a rezsimet és még kajára is maradjon.

Szerencsére ajánlottak egy lehetőséget, csak élni kell vele tudni. Én most ezt tekintem egy "jelnek", hogy amikor kiderült ez a nyugdíjügy, ajánlottak egy nyugdíj-előtakarékossággal kapcsolatos üzletet.

2010. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!