Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adjunk-e kölcsön az anyósomékn...

Hellmaschine kérdése:

Adjunk-e kölcsön az anyósoméknak vagy sem?

Figyelt kérdés
900-1200 eurót kér kölcsön mivel a nagyobbik lánya nem fizette havonta 25 euróval amit még régebben felvett nekik az anyósom. Most vettünk jelzáloghitelből házat amit 240 euróval fizetünk menyaszonnyommal havonta (30 évig)+ egyéb kiadások. marad nekünk havonta kb. 120-180euró. Azt állítják vissza fizetik jövőre. de tudom, hogy nincs nekik úgyse miből mivel az anyósom nagyobbik lánya rajtuk elősködik.(Külön lakik az anyósom nagyobbik lánya+ 2gyerek, meg a munkanélküli férje) Nekünk ott lenne a házon a javítanivaló, ami nem kis kiadás lenne. Mit tegyek?
2010. nov. 18. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem adnék, ha semmi esélye sincs, hoyg visszakapjam. (A kérdésedböl azt gondolom, hogy külföldön élsz)

Ha viszont mégis adnék, akkor is CSAK hivatalosan megirt papirra, mert különben egész biztosan elveszteném ezt az összeget - és ahhoz azért ez elég sok.

2010. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Nálunk úgy van, hogy tudom amit "kölcsön" adunk anyóséknak, azt soha nem kapjuk vissza, így mindig annyit adok amit tudok nélkülözni egyébként is.


Mi már megjártuk többször velük, így óvatosak vagyunk.

Én a helyetekben adnék neki kölcsön, de nem ennyit, hanem amennyit esetleg nélkülözni tudtok, hogy mégse mondja azt hogy nem segítetek.

2010. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én anyámnak az utolsó forintomat is odaadnám.

Jó esetben a párom is így van vele.

Ezért miatta az anyósomnak is odaadnám, még akkor is, ha soha nem reménykedhetnék abban, hogy visszakapom.

2010. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor adjátok oda azt a pénzt, ha tudomásul veszitek, hogy soha nem fogjátok visszakapni. A leírtakból ugyanis teljesen egyértelmű, hogy ha a korábbi hitel nem volt kifizetve, ez sem lesz, akármilyen papírt írtok róla.
2010. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!