Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a könyvtárnak postán...

Ha a könyvtárnak postán visszaküldtem a kikölcsönzött könyvet, de (állításuk szerint) nem érkezett meg, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt egy régi könyvtári tartozásom. Már másik városban lakom, sokba lett volna nekem felutazni egy könyvért. Telefonon úgy tájékoztattak, hogy ha feladom postán, meg a késedelmi díjat rózsaszín csekken befizetem, akkor törlik a tartozást. Én ennek eleget is tettem, a könyvtár viszont állítja, hogy se könyv, se a pénz nem érkezett meg. Mit tegyek? Ha a csekk és a küldemény feladóvevényét bemutatom nekik, akkor kötelesek törölni a tartozást?
2010. nov. 10. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ha ajánlottan adtad fel a könyvet, a postán feltétlen kérdezd meg, hogy hol van a könyv, ők akkor meg tudják mondani és ha azt mondják, hogy ők már továbították akkor mindenképpen a könyvtárba lobogtatod az ajánlott cetlidet, esetleg kérsz a postától egy igazolást, hogy ők odaadták nekik a könyvet és akkor törölni kellene a konyvtárnak a tartozást
2010. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mit vállaltak, érdemes a szabályzatukat elolvasni.

Ha nagy könyvtár, akkor könnyen lehet, hogy valamelyik munkatárs elkeverte. Szerintem szkenneld be a feladóvevényeket és küldd el nekik ímélben, hogy te tényleg elküldted, keressék meg.

2010. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A könyv időközben meglett, a pénz viszont nem. :S
2010. nov. 11. 06:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!