Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MEGÉLHETÉS! Van olyan aki...

MEGÉLHETÉS! Van olyan aki illetékes az alábbi témában?

Figyelt kérdés
55 éves gyermektelen, egyedülálló hölgy vagyok. A szociális járadék (50%-ra leszázalékolt) megvonása után (26000 Ft) csak a fizetésem maradt, ami 53000 Ft.- Albérletben lakom. A rezsi 20000 Ft, a lakbér 30000 Ft (1 szoba-konyha), azaz 3000 Ft marad megélhetésre. Mielőtt bárki belekötne, nincs saját net, sem számítógép, ezt a kérdést egy ismerős küldi el. Van valamilyen segítség állami vagy önkormányzati szinten számomra, hogy ne haljak éhen?
2010. nov. 9. 05:28
 1/8 anonim válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen tré a helyzeted, de segítségre ne számíts, mert tojnak az emberre...
2010. nov. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
nem segitseg, de anyunal gyakorlatilag ugyanez a helyzet, es azt mondja, az a legrosszabb, hogy nem az van, hogy ezt most ki kell huzni 1-2-3 evig, hanem ugy all, hogy ez mar igy marad. Remelem hamarosan tudok neki segiteni. Kilencedike van, es mar nincs egy ft-ja sem. Nevetseges....
2010. nov. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos, segítséget nem várhatsz senkitől. Szeretett kormányunk úgy döntött, túl magas a fizetésed ahhoz, hogy bármilyen segítségre jogosult legyél.Talán, ha albérletet váltanál, vagy összeköltöznél valakivel.Bár a korod miatt ez már nehezen menne. Nem tudok tanácsot adni, sajnálom a helyzeted.
2010. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Talán megoldás lehetne,ha más lakás lehetőséget keresnél.Talán tudnál igényelni bérlakást,lehet,hogy olcsóbb lenne.Vagy kereshetnél olyan munkát,hogy például idős ember gondozása,oda költözéssel,így nagyon jól járnál,minden szempontból.Esetleg megoldás lehet,ha társat keresel és hozzá költözöl.
2010. nov. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennél olcsóbb albérletet nem talál, kár kockáztatni, mert aztán meg nem lesz hol lakni. Ismerős a helyzet, sajnos nagyon sokan vagyunk így, hogy nem marad kajára, Én is nap mint nap azon agyalok, hogy mit adjak enni a gyereknek. Teljesen felörli az embert. Évente egyszer 5.000 ft. segélyt kapok az Önkormányzattól. Államtól ne várj segélyt, Önkormányzatnál többször kell próbálkozni, hátha.
2010. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

"Ismerős a helyzet, sajnos nagyon sokan vagyunk így, hogy nem marad kajára"


Költözzetek össze!

Szerintem is az a megoldás, amit már írtak is, hogy az ilyen nehéz helyzetben élők költözzenek össze. Persze, kényelmesebb külön lakni, de még kényelmesebb nem korgó gyomorral lefeküdni aludni.

2010. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

"Költözzetek össze"

Kössz a tanácsot, nem is értem, hogy ez miért nem jutott eszünkbe?

Megjegyezni kívánom, sok család él együtt pár négyzetméteren sokan és mégis éheznek.

2010. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell a sértődötted játszani, az nem visz előre. Van egy általatok előállított érték, és van a fogyasztásotok. A kettőt összhangba kell hozni. Az nem lehet, hogy keveset termeltek, és sokat fogyasztotok! A fogyasztást csökkenteni kell, és ott, ahol lehet. Akinek nincs nete, 55 éves, és egyedül él, az költözzön össze valakivel. Akinek meg van nete, de már így is sokan élnek együtt, az mondja le a netét. Vagy keressen más megoldást, bánom is én.
2010. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!