Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van 1 millió forintom, mikbe...

Van 1 millió forintom, mikbe lenne érdemes befektetni? Szeretnék tanácsokat kérni tőletek hogy Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt, bankba lekötni egy részét? Mennyire érné meg?

nov. 27. 16:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

"és akkor tegye fel az összes egymillióját valami fszsgba?"

Konkrétan mit értesz f@szság alatt? Tőzsdén kereskedett részvényt? Bitcoint? Mit?

nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy ilyen tipikus pronyó hozzáállás. “whöeh egymillió az shemmi, inkább vegyél belőle okj tanfolyamot, ennyi pénzzel én nem is foglalkoznék, én milliárd forintban számolok”

Ha valami nem tripláz másnapra az nem tekinthető befektetésnek, vagy ha nem minimum száz millió USD a tőke akkor kár vele vesződni… stb stb.

Szóval ők nem annyira értették a kérdést, vagy szándékosan vagy adottságaiknak megfelelően.


Ezekre az emberekre nem érdemes odafigyelned kérdező. Annyi közük van a pénzügyekhez illetve a közgazdaságtanhoz, mint neked kb, csak ők nagypofájúak is, így legfeljebb kínos olvasni őket.

nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Huh srácok meg gyarapodtak itt a kommentek :D, és elég vegyes a komment szekció, nem tudom hogy rosszul fogalmaztam-e meg a kérdésem vagy nem megfelelő célcsoporthoz ért el. Azt okés értem hogy nem sok pénz, meg nem sok mindent lehet kezdeni vele a mai világban. Én csak nem egy befektetési módszerral szeretnék élni, mint írtam van két helyre befektetett x összegem, de ezt amit most elkülönítettem 1 millió azt úgy szeretném valahova betenni ahol akár 1-2-3%-ot hoz nekem az is teljesen megfelel ha bármikor hozzá tudok nyúlni ha úgyvan, illetve szeretném ezt a kis "zsákot" havi szinten 20-30k forintal kiegészíteni. Alapjába véve ehhez nem is fog kelleni hozzányúlni csak ott lennie minimálisan gyarapodva fixen. Tanulós részt értem, jelenleg webfejlesztéssel és üzemeltetéssel foglalkozom, ingyen is tanulok mindig valamit. De most egy olyan képzésért nem adnék ki 1 milliót ami nem tesz effektíven hozzá. Ezt a DKJ-s dolgot köszönöm ennek utána olvasok, meg a tözsdézésnek is valami demo számlával.
nov. 28. 16:33
 24/33 anonim ***** válasza:
9%
21# bármit. Értelme? Nem sok.
nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
43%

Szállj be az 1 millióval egy vállalkozásba, ami siker esetén nem 1-2%-ot fog neked hozni, mint egy kincstárjegy, hanem jóval többet.

Bár most is vállalkozó vagy, informatikusként, ha jól értem.

nov. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Alkamazott vagyok, de EV-ben weboldalakat csinálok. Ehhez kellene még pár év mire teljesen ezzel tudnék foglalkozni.
nov. 29. 11:52
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Hat jobb ha hoszu távon nem építesz weblapok összeklikelgetésre mert pár év és azt max AI fogja csinálni...
nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

Képezd magad a pénzügyi tudatosság terén és ne névtelen, arctalan, ismeretlen hátterű és tudású emberek légből kapott véleményeire alapozz! Van egy rakás szakmailag megalapozott forrás a neten ingyen is, de könyveket, tanfolyamokat is találsz a témában. A kiszámoló blog és YouTube csatorna alapmű a témában, de az Elemzésközpont, Bence Balázs, Szendrei Ádám anyagai is jó kiindulópontot adnak.

Van egy állampapír kalkulátor nevű oldal, ott találsz szép részletes levezetéseket róla, hogy mennyit kerestél volna, ha 10 éve állampapírba fektetsz, vagy ugyanezt S&P500 tőzsdeindexszel is megírta. Az ilyenek is segíthetnek a mérlegelésben.


Ha rövid távon (pár éven belül) hozzáférhető befektetést akarsz, akkor állampapírban érdemes gondolkodni, amit az állam garantál, ezért kis kockázatú és adómentes is (cserébe a visszafogottabb kamatért). Vagy eleve rövid (pár hónapos) lejáratú kincstárjegyeket vegyél és amikor lejár, akkor újabb hasonlót veszel, ha nem kell a pénz. Vagy megveheted a hosszabb lejáratú állampapírokat és bevállalod, hogy 1% veszteséggel tudod a futamidő lejárta előtt visszaváltani.


Ha állampapírt akarsz venni, akkor érdemesebb az Ügyfélkapun államkincstárnál számlát nyitnod, mert ingyenes a számlavezetés, kártyával vásárolva ingyenes a pénz befizetése és a kiutalás is.

Ugyanez a lakossági bankoknál mindenféle díjakkal járhat. Hogy versenyezzenek az Államkincstárral, egyik-másik díjat átmenetileg elengedik a bankok is, de ezzel csak elaltatni próbálják az ügyfelek gyanúját, hogy minden befektetést náluk akarjanak intézni és így a többi költség között kevésbé tűnik fel bármilyen apró díjtétel, amik az államkincstárnál eleve nincsenek is.

Mellesleg most ajánlói akció van az Államkincstárnál, így ha van ismerősöd, akinek már van számlája náluk, akkor az ő kódjával számlát nyitva 100e befektetés után 20e ajándék jár (neked is meg neki is). Ez önmagában 20% nyereség a befektetésed hozamán felül. Ha csak emiatt és ennyivel vágsz bele, már az is megérheti, még ha csak aprópénz is.


A fintech bróker cégek (pl. Lightyear, Interactive Brokers, Trading 212, stb) szoktak az újabb állampapírokkal összemérhető kamatot fizetni a náluk tartott be NEM fektetett számlapénzekre. Ők általában napi kamatot fizetnek a hó végén jóváírva, így ha csak 1-2 napig/hétig van ott a pénz, aztán kiveszed, akkor is többet kamatozik, mint egy befőttes üvegben vagy a hagyományos bankok nem kamatozó számláin. Viszont ezek után a kamatok után adóznod kell, ami csökkenti a hozamot az állampapírok adómentességével szemben.


A tőzsdei befektetéseknél nagyobb hozamra számíthatsz, viszont az árfolyam ingadozások miatt ezek jóval kockázatosabbak és némi pénzügyi ismeret nélkül nagyon nehéz ezeket a kockázatokat a helyén kezelni. Nem csak az bizonytalan, hogy mennyivel több lesz a nyereséged, hanem az is, hogy nyereséged vagy veszteséged lesz és hogy mennyi idő alatt válik nyereségessé a befektetésed.

Általában rögtön esik az árfolyam, ahogy befektetted és ha ettől megijedsz, akkor rögtön el is buktad a pénzt ahelyett, hogy megvártad volna, hogy az árfolyam fölé kerülhessen a beszállási árfolyamodnak.

Ha pont esik az árfolyam, amikor kéne a pénz, akkor kénytelen vagy realizálni a veszteséged és ezt nem látod előre, nem indulhatsz ki belőle, hogy úgyis minden jól alakul majd. Hiába van egy részvény vagy ETF 10+ éve folyamatos növekedésben, ha pont akkor lesz negatívban, amikor te kivennéd a pénzt és ezért kevesebbet ér, mint amikor megvetted. 5-10 éves távlatban általában szép nyereséget lehet csinálni a tőzsdén (főleg, ha körültekintően építesz portfóliót, vagy helyette/mellette jól választasz ETF-eket - SP500 nagy favorit).

A tőzsdei befektetések után adózni kell, ami csökkenti a hozamodat. A különféle tranzakciós-, kezelési-, számlavezetési-, devizaváltási- és egyéb díjak is mind csökkenthetik a hozamodat (bár az árfolyam különbség akár növelheti is a nyereséged, ha alacsonyabb árfolyamon fekteted a forintodat külföldi devizában árult részvényekbe, mint amikor évek múlva visszaváltod majd jóval magasabb árfolyamon). Az adót megúszhatod, ha TBSZ számlán tartod a pénzt és ott kezeled a befektetéseidet, amit már egy pár külföldi brókernél is tudsz nyitni (úgy tudom, csak a Lightyear és Interactive Brokers kínál ilyet a magyarországi bankokon kívül). Viszont a TBSZ csak +3 év után csökkenti és +5 év után nullázza az adókat. Szóval, ha neked rövidebb távon van szükséged a pénzre, akkor a TBSZ-el sem úszod meg az adókat (és ha még számlavezetési díjat is kell fizetned a TBSZ után, akkor még rosszabbul jársz a TBSZ lejárat előtti feltörésével, mert feleslegesen fizetted rá a számlavezetési díjat).

nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
83%

Elég szubjektív, hogy mennyire sok vagy kevés 1 millió forint befektetéshez. Érdemes számolgatni egy kicsit és mérlegelni, hogy mi éri meg és mi nem.


1 millió forint éves 5-7% kamata mindössze 50-70e, de pont ennyit buksz rajta, ha nem fekteted be egy évig.

Ha az első év után a kamatot sem veszed ki, hanem azt is befekteted minden évben, akkor a kamatos kamata egyre több lesz évről-évre. A második évre már 110-115e, harmadikra 157-225e. Ha 10 évig csinálod, már 628-967 ezerrel lesz több pénzed az egy milliódból, mintha egyáltalán nem fektetted volna be.


Ha nem csak az 1 milliós induló tőkédet kamatoztatod, hanem hónapról-hónapra még tudsz mellé tenni bármennyit, akkor még nagyobb mértékben tud gyarapodni a pénzed és az egyre nagyobb tőke egyre több kamatot fog kitermelni, amit a kamatos kamat még nagyobb arányban növel tovább.


Minél hosszabb távon tudod kamatoztatni a pénzed, annál nagyobb mértékben fog hozzájárulni a gazdagodásodhoz.


Ha egy drágább tévé/telefon/akármi helyett egy hasonlóan jól használható, de olcsóbbat veszel (pl. ugyanazt új helyett használtan) és a különbséget befekteted, akkor lényegesen gyorsabban gyarapodhat a vagyonod.

nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
58%

Mikbe?

Egy valamibe tedd, ne aprózd el!

nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!