Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ugyanaz a cipő az egyik...

Ugyanaz a cipő az egyik helyen simán 4800 Ft, a másik helyen 12000Ft helyett 4990 Ft. Melyiket vennéd meg inkább?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban UGYANAZ a cipő, akkor az olcsóbbat kivéve, ha a 190Ft-os "nyereségért" át kell utazni a fél városon, ill. ha hosszabb rá a garancia.


De ha kitennék elém a kettő cipőt, akkor egyértelmű, hogy az olcsóbb mellett döntenék.

2010. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha adnak hozzá számlát és egymás mellett van a kettő, akkor én is az olcsóbbat. De ha nincs számla (és ezáltal garancia) rajta, akkor a drágábbat. Valamint ha messze van az olcsóbb, akkor nem problémáznék ezen a pénzen és megvenném a drágábbat.
2010. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jól van rosszul tettem fel a kérdést. arra akartam kilyukadni, hogy nem látod mindkettőt.

Két éned van! Az egyik éned az egyiket látja, a másik a másikat! Melyikük vásárol inkább?

2010. nov. 4. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de akkor ez elég buta kérdés.

Mivel nincs lényeges különbség, bármelyikük, nem ezen a 190 Ft-on mólik a dolog.

2010. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók nem értik a kérdést. Én amúgy a 4800-ast venném meg. Nem ugranék egyből a 4990-esre csak azért mert látom 12000 volt. Sőt, azt gondolnám, hogy ez eddig nem kellett senkinek, akkor biztos baja van.
2010. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na végre valaki érti.

az egyik olcsóbb, a másik meg rohadt akciós :)

2010. nov. 4. 23:21
 7/11 anonim válasza:

Talán éppen amiatt, hogy unom már a saját csóróságomat, én a 190 Ft-tal drágábbat venném meg. (Persze ha ugyanúgy lenne rá 4990 Ft-om, mint 4800, és pl. buszjegyre is maradna a zsebemben pénz...)

Akkor úgy érezném, hogy egy jó minőségű, mégis; "most végre kivételesen elérhető" dologhoz jutottam. (Persze ez csupa pszichológia meg önámítás, meg "önmenedzselés" is; csak nem matematikai aspektusból. ) Van, aki megért engem??

2010. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Értettem én a kérdést, csakhogy évek óta úgy vagyok vele, hogy soha nem nézem, mennyiről akcióztak le egy terméket. Mivel pontosan tudom, hogy az ár és a minőség sokszor köszönő viszonyban sincsenek egymással.

Valamint ismerem azt a módszert is, amikor egy nappal akció előtt felviszik a termék árát az egekbe, hogy utána ráírhassák, hogy mennyiről lett leárazva.


A lényeg, hogy soha nem nézem az áthúzott árat, innentől a kérdés ezen része számomra tökéletesen érdektelen.

2010. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az üzletek egyik nagy marketing stratégiája, hogy kiírnak egy valótlan volt árat, majd egy "leértékelt" árat, így mindenki rohan és megveszi.

Üdv: Egy marketing szakember

2010. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

helyes.

ne is nézzétek az áthúzott árakat!


legyetek tisztában a termék értékével. hol mennyiért lehet kapni. és az alapján döntsetek.

2010. nov. 12. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!