Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Imádom az éjszakai műszakot,...

Imádom az éjszakai műszakot, rájöttem. Nem mindig abban vagyok, csak időnként egy hétig, ahogy e héten is. Van itt más is, aki szereti az éjszakai műszakot? Lent leírtam előnyeit.

Figyelt kérdés

Előnyei számomra:

- nem kell kaját csomagolnom, mert éjjel nem vagyok éhes, nem eszek, csak vizet iszok. Sajnos nagyon utálok szendvicset csinálni a melóra.

- ilyenkor 16 óra böjt megvan minden nap, ami nagyon egészséges (intermittent fasting), ráadásul anélkül, hogy kifejezetten böjtölnöm kéne, hisz természetesen adja magát, hogy éjjel meg alvás közben nem eszem

- megjövök melóból, olyan jó érzés zuhanyozni, és egyből aludni menni, nincs itthon senki, csendes a lakás... Egy külön hangulat. :)

- éjszakai műszakban autóval hoznak-visznek, viszont ha nem ez a műszakom van, buszoznom kell

- nekem sokkal jobban bejön ez, hogy alvás után elvagyok itthon, és a nap végén megyek be dolgozni alvás előtt. Bezzeg reggeli műszaknál alvás után egyből melóval kell kezdeni a napot, aztán hulla fáradtan legyek el itthon... Az rosszabb, pedig sajnos abban a műszakban vagyok a legtöbbet.

- az éjszakai műszak jobban fizet, mert éjjel 11 és hajnali 6-közt jár éjszakai pótlék, ami nem adózik



Hátrányai:

- nem egészséges a fordított életmód

- kevesebb nappali órát látok, ez nyáron nem ügy, de az októberi óraátállítástól kezdve azért már igen


ma 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Huszonévesen jó is tud lenni. Majd középkorúan fogja magát megbosszulni.
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Ja, hogy a kisasszonynak cipelik a seggét, meló után meg egész nap fekszik.


Majd idősebb korban nem fog tetszeni.


Ezt a tudálékos kisregényt meg felesleges volt leírni!

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jár éjszakai pótlék, ami nem adózik


már mér ne adózna? minden munkabér adóköteles

ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha majd lesz gyereked, aki nappal a lakásban randalírozik, miközben aludnál, nem tetszene annyira. Így is mázlid van, hogy nem zavarnak a szomszédok. Nappal nem is szólhatsz, ha valaki pl. ütvefúróval dolgozik az ablakod alatt.

Egyébként az emberi test a napot követi, szóval elég egészségtelen életmód. Bár még jobban meg lehet szokni, ha folyton éjszakás valaki, a váltott műszak az nagyon gyilkos.

Egyébként érdekes, hogy azt írod, hogy nem vagy éjszaka éhes. Tesóm pont azt mondta, hogy nem tud dolgozni, ha nem eszik, aztán nagyon el is hízott az éjszakai evéstől. Sokaktól hallom ezt, akik éjszakáznak.

ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!