Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miért osztanak...

A nyugdíjasok miért osztanak vissza pénzt a postásoknak, ha hozzák a nyugdíjat?

Figyelt kérdés

ma 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek, hogy a postás lenyúlja őket, ha nem jattolnak.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Mert van nekik bőven, nem sajnálják.
ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Visszaosztanak! Asztaqrva!

Egyébként meg azért, mert inkább nekik adják a száz forintokat, mint a bank vigye el. Szívesebben fizetnek, adnak borravalót szolgáltatásért egy embernek, mint egy láthatatlan, sok esetben némi gonoszsággal is átitatott banknak. Érzik, hogy jót tesznek, ezzel még talán endorfin is szabadul fel - vagy akármilyen más hormon, ami jól eső érzést ad.

ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
100%

"A nyugdíjasok miért osztanak vissza pénzt a postásoknak, ha hozzák a nyugdíjat?"

Mert a kézbesítés egy személyes szolgáltatás és Magyarországon elterjedt, hogy ezeknél megszokott dolog borravalót adni. Különösen akkor, ha ezt pénzmozgás kíséri.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Viszont ha csekket kapnak, akkor nem kérik meg a postást, hogy szálljon be.
ma 12:52
 6/13 krwkco ***** válasza:
100%

"Viszont ha csekket kapnak, akkor nem kérik meg a postást, hogy szálljon be."

Ne csinálj úgy, mintha nem tudnád, hogy mi a borravaló. Ez már trollkodás.

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem csak osztanak, van amelyik postást természetben kap élvezetet.
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6


Én borravalót akkor szoktam adni, ha nekem kell fizetni (fodrász, stb.) valamit és felfelé kerekítek. Nem akkor, ha én kapok pénzt. Ez nonszensz. A postásnak ugyanakkora erőbefektetés hozni a pénzt, mint vinni, vagy kihozni egy ajánlott levelet.

ma 13:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Te miért vagy irigy a postásokra? Szeretnél a 4emeletesekben szaladgálni fel-le egész nap vagy mégis miért?
ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Irigy a halál, én a nyugdíjasokat nem értem, akik visszaosztják a pénzt (nagymamám 2 ezret ad!), de közben meg panaszkodnak, hogy milyen kevés a nyugdíj.
ma 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!