Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire undorító dolog?

Figyelt kérdés

Szóval mondhatni pályakezdő vagyok, viszont közös megegyezéssel távoztam a cégtől Ő általuk.


Úgy csinálták meg, hogy szept. hónap 16-án kezdődött a munkaviszonyom és ők szept. 15-én mondják fel a szerződést.


Hogy véletlenül se legyen meg az 1 éves munkaviszonyom, azok után a papírjaimat is vissza fogják, hogy a következő munkahelyemre ne tudjam még leadni, és bejelentkezni se tudjak 100%-ban a munkaügyre.


Fizetést se küldték 5 munkanap alatt, plusz ugye a papírjaim már több mint 10 napja náluk van.


ma 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

- minek irsz alá egy közös megegyezést ha az akaratoddal nem megegyező?

- Mit számit az 1 éves munkaviszony?

- Be tudnak jelenteni a következő munkahelyen akkor is ha nincsenek kilépő papirjaid

- A munkakeresésihez 360 nap kell nem egy év...

ma 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon undorító!
ma 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tb kiskönyv nélkül nem tudom megkezdeni a munkát a cégnél.


Igazából akkor kirúgtak volna úgy is, szóval édes mindegy hogy alá írtam.


Munkanélküli segélyhez kell az egy év munkaviszony. Mivel nagy átlagban itt az emberek nem tudnak elhelyezkedni mert elég rossz a felhozatal, tovább meg nem igazán mennek, mert utazni kell meg hasonlók.


Nekem lenne helyem, de most valamit elakarok intézni mielőtt dolgozni kezdek majd, addig beakartam menni igényelni.

ma 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tb kiskönyv nélkül nem tudom megkezdeni a munkát a cégnél."


dehogynem. Azt mondod, hogy elhagytad és nyitnak egy újat. Nekem van vagy 4 kiskönyvem.

ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3/


Akkor szerinted ha hazafelé elveszíted a TB kiskönyvedet akkor örökké munkanélküliségre vagy kárhoztatva? Ember, simán adnak egy újat az új helyen mintha első munkahelyed lenne és kész...


Ha neked mindegy, hogy munkaadói felmondás esetén jár egy felmondási idő (aminek a fele alatt kötelezően fel kell, hogy mentsen a munkavégzés alól a munkaadód, de fizetnie kell), adott esetben jár(hat) végkielégítés akkor persze, azt írsz alá ami csak szeretnél. Ezzel a manőverrel egy fél havi fizut biztosan buktál, de jó eséllyel egy egész havit, mert legtöbb helyen akit kirúgnak azt felmentik már a teljes időre a munkavégzés alól.


Olyan, hogy munkanélküli segély olyan 10+ éve nincs. Olyan van, hogy álláskeresési járadék és a feltétele, hogy a munkaviszony megszűnését megelőző három éven belül legalább 360 nap jogszerző idővel rendelkezz. Nálam a 360 nap nincs egy év és 2023 szept 16 - 2024 szept 15 között 360 naptál több telt el...


Szóval ha kipuffogtad magad nyugodtan ballagj be vagy az új munkahelyedre vagy a hivalba holnap és "rakd be magad" amibe csak szeretnéd.

ma 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelzem ha valahol szept 16-tól szept 15-ig dolgozol, akkor pont megvan az egy éved. A kilépés napján minden papírodat meg kell, hogy kapj.
ma 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!