Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen párkapcsolatban, majd...

Milyen párkapcsolatban, majd házasságban egy "közös kassza"?

Figyelt kérdés

Először még párkapcsolatban, amikor már együtt élnek a párok hosszabb ideje és mindkét fél dolgozik, saját jövedelme van?

Majd mikor már házasok? Hogyan igazságos? Vagy amikor az egyik fél otthon marad egy ideig (akár a nő, akár a férfi), mert gyerek született és még otthon kell vele maradni? Hogyan osszák el egyenlően a pénzt, főleg hogy manapság már nem is lehet pl közös számlát nyitni? Vagy egyik fél kezeli a pénzügyeket, a másik meg adja a felét?


tegnap 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Házasságban teljesen mindegy ki mit fizet, mert közös minden vagyon. Nálunk én fizetem a hiteltörlesztőket és a rezsi egy részét, a feleségem az élelmiszereket + a rezsi másik felét. Mindketten kb. ugyanannyit költünk el havonta és mindkettőnknek marad hó végén párszázezer forint megtakarítás.
tegnap 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A közös számlának szerintem nincs is értelme. Nálunk én keresek többet, a legtöbb dolgot én fizetem, a feleségem időnként szokott ezt-azt fizetni. A megtakarítást közösen kezeljük, mindig megbeszéljük.
tegnap 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi se közös számlázunk, eleve alig van pénz rajtuk. Mindkettőnknek van egy-egy brókerszámlája, a megtakarításaink java az enyémen, az övén meg annyi, hogy ha a fejemre esik egy zongora, ne kelljen kapkodnia amíg lemennek az ügyek, és hozzáfér az enyémhez.

Nyilván minden közös, én sem kaszinózom, sima IWDA portfólióról van szó, és azért nálam van, mert nem akar ezzel foglalkozni és bízik bennem.

tegnap 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A közös kiadásokat közösen álljuk.

Ezen kívül mindenki a saját megtakarításáért felel. Úgy fekteti be ahogy akarja.


Nagyobb befektetés esetén akár közösen is csináljuk. Házasságban egyébként is minden vagyon közös...

tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs közös kassza, nem filléreskedünk, ha kell valami megbeszéljük hogy ki veszi és ennyi. Szeretjük egymást, általában úgy dől el, hogy mind a ketten ki akarjuk fizetni az adott dolgot, hogy a másiknak ne kelljen.
tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi sem közös számlázunk. A napi bevásárlásokat hó elején én fizetem, hó végén a feleségem, a számlákat meg úgy osztottuk meg, hogy kb. ugyanannyit fizessünk.
tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szenvedős
tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy közös. Enyém és tiéd van.
tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!