Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha utaltam...

Mit tudok tenni ha utaltam valakinek pénzt és átvágott?

Figyelt kérdés
Augusztus elején utaltam 140 ezret egy fickónak aki hardveraprón hirdetett egy videokártyát, foxpostot beszéltük meg. Küldött képet arrol hogy feladott egy xsomagot és képet hogy egy csomag bent van egy automatába.Egy ideje már nem jött a csomag és értesitett a srác hogy a csomag elveszett, és majd visszaküldi a pénzt ha a foxpost kártéritette ami egy hónap. Ennek most már jó ideje, utoljára szept 5.-én volt belépve a hardverapró accountjába igy azota nem válaszolt arra amiket irtam, es ennek lassan 3 hete. Felhivtam a számot ami a foxpostos blokkon volt megadva neki elérhetőségnek ahol mondtam hogy öt keresem de azt mondta a telefonba a fickó hogy téves szám és nem ismer ilyen nevű embert. Ergó gondolom a név is kamu. Igy kb az összes infom ami biztos az emberről a számlaszáma, meg maximum kamera felvétel a foxpost automatanal. Mit tudok tenni ebbe a helyzetbe? 140 ezer nem olyan kevés pénz, és szeretném visszakapni a pénzem, egyébként azért biztam meg benne mert hardveraprón 19 értékelése volt igy gondoltam nem csaló.

ma 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést tudsz tenni. Hardverapróból ki tudják kérni az adatait, pl email címét, ip címet, amin vagy el tudnak indulni, vagy nem.


Valszeg a pénzed soha nem látod többet.

Elsőnek írj egy értékelést hardveraprón, hátha észbekap.

ma 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, irány a rendőrség.

140 ezer forint nekem már olyan összeg lenne, hogy inkább elmegyek személyesen átvenni.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha bemegyek feljelentést tenni és utánna mondjuk visszautalja akkor nem üthetem meg a bokám? Illetve hogyan tegyem a feljelentést, nem tudom a nevét.
ma 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ütheted meg, hisz eltelt x idő és nem reagál.

Egyébként vissza tudod vonni tudtommal. Ismeretlen személy ellen fog menni úgyis a feljelentés.

ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tanulo pénz
ma 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!