Közigazgatásból miért nehéz eljönni?
Azt mondják, hogy egy közigazgatásban dolgozó embernek nehéz eljönni a munkahelyéről, meg hogy nem engedik el őket onnan.
Ez tényleg igaz? És ha igen, akkor ez miért van? Még egy pályakezdőt is nehezen engednek el (aki csak pár hónapja / 1 éve dolgozik ott, mondjuk háttérmunkás irodai részen), vagy csak az idősebb kollégákat? Vagy hogyan működik ez?
A 60 nap felmondási időszak nem is olyan sok, ha valaki mögött van legalább 5 év tapasztalat.
Bankszektorban vagyok, sok helyen van kollektív szerződés, nekem 90 nap volt, mégis váltottam, vártak is volna rám, de a közös megegyezés az létező fogalom… szóval ha van piacképes tudásod, normális fellépésed, akkor minden normális munkáltató tudja, hogy pl 4-5 év után már hónapok az új helyen a kezdés, mindenki ezzel kalkulál és nem vagy se munkanélküli se biztosítás nélküli (felmondási időd töltött fizetéssel munkavégzéssel vagy abból való felmentéssel, sok pozícióban akár a felmondási idő alatt is szerződhetsz az új helyre).
Államháztartási szakirányú mérlegképes nem lesz jó, mondom ezt poros vállalkozói mérlegképessel és up-to-date ifrs ismerettel.
Legyen azért regisztrációd, tóévew továbbképzésed és ha ki akarsz lépni, akkor -ha pénzügyi szektor, akkor mindenképpen ifrs felé, ha multis világ, akkor még akár a usgaap is piacképes… de az államháztartásit max az mnb-ben nem mosolyogják meg, ha mellette van ütős pl sql vagy powerbi vagy legalább egy vba programozás életképes ismereted…. Szóval érdemes lenne tanulni és legalább egy alapod megvan, azért nem szabad lebecsülni, de normális - jellemzően angol- nyelvtudás és valamiféle vállalkozói/pénzügyi szektoros vagy nemzetközi pü ismeret sokat dobna rajtad…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!