Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni 21 évesen?

Mibe érdemes fektetni 21 évesen?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb 500.000Ft megtakarításom van, ami tudom, hogy nem sok, de mégis zavar, hogy csak a bankszámlámon van. 😅

Havi jövedelemmel rendelkezek, havonta kb 50-100E Ft-ot félre tudok tenni. Érdekelne, hogy milyen befektetési lehetőségeket ajánlanátok?

Előre is Köszönöm!

21/L



szept. 17. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kockázatvállalási hajlandóságtól is függ.

Magadba is fektetheted: elvégzel egy képzés amivel jobban fizető melót szerzel és több pénzt tudsz majd befektetni.

szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ez leginkább vésztartalék, a lényeg, hogy vigyázz rá. Én nyitnék egy számlát az államkincstárnál és DKJ-t és/vagy MÁP+-t/FixMÁP-ot vennék.
szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
megdupláznám forexen victory módszerrel
szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IgaziÚriember ***** válasza:
77%
A saját tudásod fejlesztésére érdemes befektetni, hogy ne ilyen filléres összegeket tudj félretenni idősebb korodban.
szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Részvényekbe
szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Folyamatosan képzem magam, jelenleg is egy képzésen veszek részt. Én örülök, hogy tudok félretenni, a korombeliek körülöttem elbulizzák a pénzt, még ennyit se tudnak félretenni.

Van egy befektetéssel kombinált életbiztosításom(Uniqa) illetve lakástakarék számlám (Fundamenta) is.

Ezen felül van a fent említett megtakarításom, ami szerintem nem rossz alapnak. Konkrét elképzeléseket keresek, hogy mibe érdemes fektetni.

szept. 17. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

21 évesen leginkább ágyba érdemes fektetni... nos a te esetedben a pasidat. :D


De egyébként ha nem akarsz nagy kockázatot vállalni, akkor állampapír. Ha kicsit bevállalósabb vagy, akkor valamilyen ETF.

szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen oldalakon adható 1 mondatos tanácsok mindegyikével az a baj, hogy a világ összetettsége mind kimarad belőle, ami nem fér bele abba az 1 mondatba, hogy mit miért érdemes választani és mik a hátrányai, kockázatai, stb.


Olvass utána a pénzügyi tudatosság témakörének és a különféle befektetési lehetőségeknek. Elég komoly szakirodalma van, itt a GYK-n is találsz egy csomó kérdést, amik alatt adnak konkrét tanácsokat, ezért én inkább nem sorolom a lehetőségeket.


Ha egyszerű és kockázatmentes megoldást keresel (cserébe a kisebb hozamért), akkor nyiss egy ingyenes számlát az államkincstárnál és kártyás vásárlással felár nélkül tudsz náluk állampapírt venni. Egészen tervezhető (vagy akár fix) a kamatozása, biztosan több pénzt kapsz vissza, mint amennyit befizetsz és az állam garantálja, hogy megkapod, bukni nem nagyon tudsz rajta. Még ha idő előtt kiveszed a pénzt, akkor is csak fix 1% a veszteséged.


Ha egy kicsit jobban utána jársz a dolgoknak, akkor valószínűleg tőzsdei befektetésekkel, pl. ETF-ek jobban járhatsz. Viszont ezek nem tőkegarantáltak, a betett pénzedből veszíteni is tudsz, nem csak több lehet belőle. Ezért érdemes legalább alap ismereteket összeszedni, hogy az első hullámvölgynél ne kétségbe ess és kivedd veszteséget realizálva a pénzed, hanem szépen kivárd, hogy újra felmenjen az árfolyam és plusszba kerülj megint - persze az se mindegy, hogy mennyire tudod hosszú távon nélkülözni a megspórolt pénzed. Vagyis, hogy ez tényleg megtakarítás-e vagy csak kamatoztatni szeretnéd a vésztartalékodat...


Képezd magad pénzügyi téren is, ennek az egyik legnagyobb a megtérülése!

szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!