Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit és mennyit vihet a végreha...

Mit és mennyit vihet a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Bank számlára érkezik a családi pótlék ami nekem 20300 Ft, ezen kívül 6775 Ft egészség károsodási pénz illet meg. Ez összesen havi 27.075 Ft. Ezt le foglalhatja a végrehajtó? Ugyanis csak ennyi a hivatalos jövedelmem! És a kerekes székemet is viheti / le foglalhatja a végrehajtó? Illetve a gyógyszereimet is viheti / le foglalhatja. Egy korábbi Nav tartozás van most végrehajtás alatt. Csak hogy idő közben le százalékoltak. És az össz jövedelmem az a 27.075 Ft/hó ammi a 20300 Ft magasabb összegü családi pótlék amit saját magam után kapok, és az egészsékárodosási támogatás ami 6775 Ft. Ezeket vihet / le foglalhatja a végrehajtó? Más vagyonom nincs!

szept. 13. 11:53
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
19-esenk! Soha sem kaptam ilyen levelet az OTP-től! Ez most nem vicc! Tényleg nem kaptam. Mert nekem mindig napra kész adataim vannak az OTP-nél!
szept. 14. 17:33
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyan miért zárolná?"


Mert amíg a hatósági átutalási megbízás nem teljesül, nem fizethet ki semmit a bankszámláról a bank. Azt pedig jelenleg technikailag úgy tudja megoldani, hogy zárolja az érintett bankszámlát.

szept. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ez jó nagy butaság. Ersténél és Raiffesennél pl. biztosan nem így van. "


Attól még nem butaság, hogy két bank meg tudta oldani technikailag, hogy ne kelljen inkasszó esetén zárolni a bankszámládat.


Nem minden banknál van így. Azért is írtam, hogy 99,99 %-a zárolja. Készüljön fel rá a kérdező inkább, mint sem.

Nem tudom, nekem még nem volt inkasszó a bankszámlámon.


Én azt tudom, hogy évtizedekig így volt és még ma is megjelennek adózók a NAV-nál, hogy nem tudják használni a bankszámlájukat, mert inkasszó került rá és amiatt zárolták.

szept. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Ez mindenképpen butaság: "Azért is írtam, hogy 99,99 %-a zárolja".


Ha lenne az országban 20 bank (wiki szerint 17 kereskedelmi bank van Mo.-on), abból kettő biztosan nem zárolja (saját tapasztalat), akkor a 18 már legjobb esetben is csak 90% lehetne. Valaki írta fentebb, hogy OTP sem zárolja.


-----------------


"két bank meg tudta oldani technikailag"


Ennek semmi köze a technikához. Kőkorszaki megoldás, régen lehet hogy így volt, ma semmi nem indokolja. Már mindent lepasszolnak a bankok, ami személyes megjelenést igényel, befizetni is lehet ATM-nél, ráadásul ingyenesen, sok esetben számlanyitáshoz sem kell bemenni bankfiókba stb.

szept. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Úr Isten 24-es! Most komolyan százalékokat számoltál? Jesszusom. Ez nálam már a kötekedés szintje. Rendben, legyen jó napod, ha te így érzem magad boldognak.

Egy dologra vigyázz: Senkinek ne legyél a főnöke, mert marhára fognak utálni a beosztottaid.


Én csak mosolyogni tudok rajtad. Bocsi, de ez van...

szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
45%

Amennyiben egy százalékszámítás leleplez egy nyilvánvaló hazugságot, akkor igen, kell százalékot számolni.


Ha én főnök lennék, te biztosan alkalmatlan lennél arra, hogy bármivel is megbízzalak. A munkaviszony egyfajta bizalmi viszony is. Hazugoknak nálam nincs helyük.

szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
23 24 25 és 26-oknak de eltértünk az eredeti kérdéstől. Lényegében már nem is a kérdésekre válaszonak! Na szóval mit vihet, és mennyit vihet a végrehajtó? A 20300 Ft emelt összegű családi pótlékomat, és a 6775 Ft egészségkárosodási támogatásomat amiket az államtól kapok az 53 %-os egészségkárosodásomra azokat el viheti-e el elkoboztahtja? illetve a kerekesszékemet le foglalhatja-e a végrehajtó? Erre miért nincs válasz?
szept. 15. 15:45
 28/38 anonim ***** válasza:
30%
Volt válasz a korábbiakban minden kérdésedre. Olvasd el újra a válaszokat, ott van mind!
szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező csak figyelemhiányos, ugyanazokat a kérdéseket ismételgeti, amiket már megválaszoltunk, áhítozik mások figyelmére.
szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

"Amennyiben egy százalékszámítás leleplez egy nyilvánvaló hazugságot, akkor igen, kell százalékot számolni."


Te szerencsétlen. A 99,99 %-kal azt ecseteltem, hogy a bankok többsége zárolja a bankszámlát inkasszó esetén. Most ha 20 %-os írok, abba is belekötsz, mert a te számításod szerint az nem 20 %, hanem 23 %. Ez már neked a hazugság kategória? És neked van szavazati jogod ebben az országban?


Tanuljál már meg olvasottakat értelmezni és állítsd le magad te szerencsétlen...!

szept. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!