Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kinai termékek miatti...

A kinai termékek miatti riogatás mennyire vehető komolyan? Multiknál sem bevizsgáltak, nem?

Figyelt kérdés

Nem tudom jobban megfogalmazni, de én úgy érzem hülyének nézik az embereket.


Arra gondolok, hogy most mivel le utalta az online forgalmat Kína: Temu, SHEIN, aliexpress, most hirtelen vizsgálják a termékeket és megy a fenyegetőzés hogy ilyen méreg olyan meg jut az emberek szervezetébe tőlük hosszú távon, pl cipők, ruhák, kozmetikai szerek stb.


Na de irt jon be az, hogy ugyanazokból a gyártóktól rendel szinte az összes kiskereskedő is, aki eladja 3-8xoros áron ugyanazt. Túlzás nélkül, kapásból több termeket megtalaltam korábban ami pl 2000 Ft SHEIN, 8000 Ft magyar webshop..


Ráadásul a nagy multik is kinai gyártókkal gyártatnak, több profit miatt ott is az olcsóbbakat, és nem hiszem, hogy ők bevizsgálnák amit eladnak az vajon pontosan miből van…



Szóval ez én úgy látom valószínű sima politika, a nyugatot eddig nem érdekelte ha emberek egészsége, amíg az ő zsebükbe ment a pénz, most, hogy jelentős szeletet elszipkáznak tőlük, mostmár hirtelen baj, hogy mérgező vagy rákkeltő van benne stb.

A kinai gyártó nem fogja gondolom méricskélni, hogy ez személyesen Kiss Józsefnek megy Pécsre, akkor neki hadd szórjuk tele szeméttel, a másik adag meg nem tudom egyik nyugati multinak, akkor abba kevesebb mérgező xart teszek bele…


Szóval a kérdésem hogy alapból akkor most senki ne vegyen semmit, mert mindneki mindig is Kínában gyártat?

Vagy a multis termékek mégis bevizsgáltak amit importálnak?



szept. 12. 22:05
 1/8 A kérdező kommentje:

*mivel leuRALTA az online forgalmat

BOCS telefonról potyogtem be


Szóval a fő kérdés, hogy a nagyok vajon bevizsgálják és garantálják-e, hogy az általuk eladott, ugyanúgy kínai gyártású termékük megfelel az e.ü előírásoknak? Vagy ez rémisztgetés csak sima kapálózás az elveszett profit után?

szept. 12. 22:09
 2/8 A kérdező kommentje:
Komolyan érdekel a kérdés, bocs a hosszúságért, mert akkor hajlandó lennék kiadni 3x-os árat is, ha tudom, nem vagyok hülyének nézve :)
szept. 12. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
A nagy multik nem feltétlenül ugyan olyan minőségben kapják a dolgokat, mint mi a temuról.
szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Telelő Teve ***** válasza:
82%

Azért van két apró különbség - ha egy EU-s kereskedő elad neked valamit annak a minőségéért felelősséggel tartozik. Ha meghal az USB-s okos cumisüvegtől a gyereked akkor egy kisebb vagyon kártérítést kapsz.

Ellenben ha a Temuról vett cumisüveg öli meg akkor legfeljebb a negatív értékeléssel vigasztalódhatsz vagy a kínai eladó felajánl egy 10 $-os kupont, ha nagyon jófej.


Minden nagy márkanév végez bevizsgálást a termékeire a TÜV-nél vagy akár saját laborban is. Viszont itt jön a második különbség. A diszkont áruházak (Lidl, Aldi, stb.) esetén kérdéses, hogy ki importálja a terméket az EU-ban.

Ők azzal szoktak trükközni, hogy a kínai cégtől megrendelik a terméket - s a kínaiaknak kell levámoltatni az árut egy európai kikötőben, s csak a vámoltatás után kerül a Lidl nevére a termék. Ez lényegtelen technikai részletnek tűnhet, de az a felelős az áru minőségéért, aki az EU-n belül először forgalomba hozza. Magyarán ha a Parkside okos cumisüveget nem a Lidl hozza be Kínából és rövid zárral felgyújtja a házad akkor a Lidl széttárja a kezeit, hogy ja bocs - ezt nekem is így adták el az EU-n belül a kínaiak. Lehet, hogy visszahívja a termékeket és a kasszánál szépen visszaadják az árát, de homályos, hogy a tűzeset miatti kárt kin kéne számonkérned, élhetsz-e jogi panasszal.


Ezzel szemben egy Philips, Nokia, Electrolux hiába gyártat Kínában, ő maga importálja a termékeit és vállalja értük a felelősséget.

szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Csak a picsogas megy mivel piacot veszitenek. A kinai temus szat ugyanaz a szar amit random multi eladna neked, sokszor meg ugyanabbol a gyárból is jon, csak a haszon mostmar nem a magyar multi zsebebe landol hanem a kinai vallalateba.
szept. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az itthoni webshoposok sirnak, mert ugyan azt bovlit nem tudjak neked 3-4x-es aron eladni.

Ok is Kinabol rendelnek ellenorzes nelkul.

szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Őszintén kíváncsi voltam, hogy a profit vesztés miatti siránkozás és bosszúhadjáraton túl van-e alapja, tényleges különbség 2 beszállító/forgalmazó között.


4 köszi a részletes választ: Ez alapján még a nagyobb multik a megbízhatóbbak, talán, ha ők valóban bevizsgálják.


Amit írtál, azt ismerem, és sok kiskereskedő így jár el: berendeli, de most a vámolás miatt nem közvetlen kínától, hanem egy EU-s forgalmazótól/nagykertől pl, DE ugyanazt a terméket...


Magyarán kiskereskedőtől, weshop-ba bízni nem lehet, pont a leírt pontok miatt, amit írtál. (Ráadásul ha a gyerek olcsó műanyag papucsából kioldódó cucc miatt lesz 10 év múlva rákos, őszintén, az hogy derül ki? Továbbá, hogy bizonyítható..) De akkor konklúzió, hogy érdemes olyat választani, aki nagy márka és maga importál lényegében (amennyiben ő be is vizsgálja tényleg).

szept. 13. 13:26
 8/8 BeefEater ***** válasza:

A lényeget leírták már előttem.

Sokat rendelek Aliexpressről, de úgy vagyok vele, hogy amit a konnektorba kell bedugni, vagy bármilyen módon kapcsolatba kerül kajával azt rendes forgalmazótól akarom beszerezni.

szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!