Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 2877 m2- es szántóföld...

Tomszi 21 kérdése:

Egy 2877 m2- es szántóföld rossz minőségű ha csak 3,50 aranykorona van rajta? Ès egy 110 m2-es tanya.

Figyelt kérdés
szept. 6. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az nagyon rossz minőségű föld. Sok szerves trágyával és öntözéssel jó lehet valamire. Attól lehet ott tanya, de mi van vele? Tanyát akarsz venni? Az a 2877 m2 elég kevés, kb. fél hold.
szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok venni:D

Egy ismerősöm tanyájához tartozik ekkora szántó ès csak kíváncsi voltam.

De ha ennyire rossz akkor mert nöl rajta a gyümölcsfák a akácfa nád gyom ? Minden csak úgy burjánzik rajta:D

szept. 7. 06:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A gaz lehet, hogy búrjánzik rajta. Próbáld ki búzával, kukoricával, uborkával, paradicsommal, paprikával, káposztával, krumplival, stb. :)

Nézzük meg, hogy mennyi terem ezekből...


Az én telkem 2000 m2-es, és 7 év alatt semmit nem tudtam megtermelni rajta, annyira pocsék a föld.

Viszont mindenféle virág, gyom baromi jól érzi magát itt, még egy szilvafa is "előkerült" a semmiből, de láthatóan szenved. Nem beszélve a pihenőidejüket itt töltő őzekről, szarvasokról.

Hát ezek tényleg jól érzik magukat az "őserdőben", más nemigen.

szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Az én földem itt a Homokhátságon 3-5 aranykorona. Valamikor próbáltam termelni pl. rozst, és a hektáronkénti 5 tonna helyett 1-1,2 tonna termett. A fáknak elég mélyen van a gyökerük ahhoz, hogy vízhez és tápanyaghoz jussanak, ezért ez annyira nem csoda.

Az akácfa nagyon igénytelen növény, az terjed, nő, burjánzik még ilyen aszályos időszakban is. Ilyen egy invazív faj. Az udvaromban teljesen kiégett a fű, 2,5 hónapja nem kellett nyírnom, ezidő alatt kb. 1 méter magas akác hajtással lett tele egy 500 m2- rész, amit lekaszáltam. Gyümölcsfák körül is sok vadhajtás jelenik meg. Ha el van hanyagolva, képes elburjánzani az is, de ettől még gyakorlati haszna nincs.

Gyomok közül is sok megél ilyen területen, pl.n Selyemkóró, betyárkóró, parlagfű, mezei iringó stb.

Én évek óta nem termelek semmit, mert nem éri meg, pedig 27 ezer m2 föld tartozik a tanyához. Ilyen földekre kellene napelem parkokat építeni, nem a 35 AK-ás termőföldekre.

szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!