Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bolhapiacon / használtpiacon...

Bolhapiacon / használtpiacon szoktam árulni termékeket, amik között vannak használt, és új dolgok is. Árulhatok új dolgokat?

Figyelt kérdés
Ezeket az új, bontatlan dolgokat többnyire ajándékba kaptam, viszont olyan is van, amit még annó jó áron megvettem boltban, és most eladnám. Mennyiségre elég sok lett ezekből az évek alatt. Ezeket jogi következmények nélkül eladhatom magánszemélyként? Vagy egyéni vállalkozást kell csinálnom?
aug. 31. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nagyon határeset.


Van az ingóság értékesítés, ami magánszemélyként évi 600 ezer bevételig adómentes. Pl használt gyerekruhák, babakocsik, könyvek, bútorok stb eseti eladása… Ebből a kategóriából akkor lehet kiesni, ha üzletszerű tevékenység keretében, profitorientáltan forgalmazunk árukat. Értékesítési céllal vagy tételben vagy rendszeresen szerzünk be termékeket.


Ha nagy tételben árulsz csomagolt árucikkeket egy piacon, előbb jut az adóellenőr eszébe az utóbbi tevékenység..

aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek...
szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!