Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zálogházban vásárolt arany...

Zálogházban vásárolt arany lehet átverés?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt, régi típusú, 14 karátos aranykarkötőt zálogházban, adtak hozzá certifikátot is.

Itthon néztem meg jobban nagyítóval, és nem látom rajta az 585-ös jelölést. A fémjelek egyáltalán nem azonosíthatóak be.

Elképzelhető, hogy átvertek?

Érdemes elvinni máshova megnézetni, vagy egy zálogházban nem elképzelhető, hogy átverik az embert?



aug. 28. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű akkor már rég bezáratták volna a boltot
aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elviheted megnézetni, de nagy valószínűséggel nem vertek át. Hisz ők is csak olyat vesznek át, amit alaposan megvizsgálnak. Meg gondolom nem a számot nézték, hanem savpróbát végeztek rajta.
aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Csak azon gondolkodtam el, hogyan állapítják meg a karátszámot, ha nincs rajta értelmezhető jelzés (sztem elég régi a cucc, az is lehet, hogy nem magyar)

Most már tudom, hogy legközelebb rákérdezek a fémjelre is....

aug. 28. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Különböző savakkal állapítják meg a karátszámot. Nem kell feltétlenül fémjelnek beütve lenni, attól még lehet arany. Ha zálogházban vetted, akkor kizártnak tartom, hogy átvertek volna. Ha meg nagyon aggódsz, akkor bemész egy másik zaciba, és bevizsgáltatod.
aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bementem egy másikba, és megkérdeztem :-)

Aztán megdöbbentem, hogy mennyiért vennék be.

60 %-on :-)

Jó lecke ez...ja, nem. Drága :-)

szept. 1. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!