Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A külföldi éremgyűjtőket...

A külföldi éremgyűjtőket érdekelhetik az 1990-es években vert 200 Ft-os érmék?

Figyelt kérdés

A Forint Portál adatbázisa szerint elején a Lánchidat, hátoldalán a Magyar Nemzeti Bankot, később már Deák Ferencet ábrázoló 200 forintos érmékből jó pár milliót bocsátottak ki. Az utolsó, 1997-ben és 1998-ban készült sorozatokból lett a legkevesebb, ezek tehát értékesebbek lehetnek. Az 1992 és 1994 között vert 200-sokból több millió készült.


[link]


Nekem négy darab van. Három a Nemzeti Bankkal, egy pedig Deákkal. De utóbbiról nem tudom, hogy melyik évből lehet. Vajon az 1997 és 1998-as, vagy az 1994 és 1995-ös szériákból.


Ezen érmék többségét gondolom bevonásuk után többnyire beolvasztották. Vajon külföldi gyűjtőknek érhetnek valamit?



aug. 18. 15:09
 1/2 anonim válasza:

az elején rajta van melyik év, én 94-re tippelek,


97,98 csak gyűjtőknek készült kicsi az esélye, h olyanod van.


külföldieket egyáltalán nem érdekli

minden pénz a hazájában ér a legtöbbet


ahogyan vaterán megnézheted az árakat, de ezüstár kb, 6 gr tehát 1800ft/db

aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van 1992, 1993 és 1994.
aug. 18. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!